Yritysprofiili

Icepartners Oy

Icepartners Oy:n kotipaikka on Hyvinkää. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-09-15. Toimiala on holdingyhtiöiden toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €17,500 ja liikevoitto €17,013.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3235208-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3235208-6
Toimiala
Holdingyhtiöiden toiminta
Kunta
Hyvinkää
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-09-15
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-09-09
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Noronkierto 1, 05810, Hyvinkää

Verkkosivu: https://icepartners.fiLähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Tuomaala Henri AleksiToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä Icepartners Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Icepartners Oy:n sijaintipaikkakunta on Hyvinkää. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-09-15. Toimiala on holdingyhtiöiden toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €17,500 ja liikevoitto €17,013. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €17,500 sekä tilikauden tulokseksi €17,013. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +0.0%, liikevoittoprosentti +97.2% ja omavaraisuusaste +1.8%.

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Yhtiön toimialana on omistaa ja hallita arvopapereita sekä kiinteistöjä.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys0.0%
Liikevoittoprosentti97.2%
Omavaraisuusaste1.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€17,086Edellinen: €30,178
Edellisten tilikausien voitto/tappio€12,742Edellinen: -€4,170
Tulos ennen veroja€17,012Edellinen: €16,911
Oma pääoma€29,755Edellinen: €12,742
Velat€1,650,000Edellinen: €1,410,105
Vaihtuvat vastaavat€17,086Edellinen: €30,178
Current liabilities€1,410,000Edellinen: €1,410,105
Henkilöstö12Edellinen: 0
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€10,500
2023-12-31
€17,500
2024-12-31
€17,500
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys4 kautta
-€14,085
2022-12-31
€10,016
2023-12-31
€17,017
2024-12-31
€17,013
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys4 kautta
-€14,085
2022-12-31
€9,915
2023-12-31
€16,912
2024-12-31
€17,013
2025-12-31
Varat -kehitys4 kautta
€1,395,915
2022-12-31
€1,405,830
2023-12-31
€1,422,847
2024-12-31
€1,679,755
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHeikko
2/100 · Nousussa
1.8 %2024-12-31: 0.9 %
MaksuvalmiusHeikko
0/100 · Laskussa
0.01x2024-12-31: 0.02x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
97.2 %2024-12-31: 97.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste-1.0 %-0.3 %0.9 %1.8 %
Maksuvalmius--0.02x0.01x
Liikevoitto-%-95.4 %97.2 %97.2 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3235208-6
EU-tunnusFIFPRO.3235208-6
KuntaHyvinkää
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-09-15Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-09-15Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Tuomaala Henri AleksiToimitusjohtajaLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Tuomaala Markku KaleviPuheenjohtajaLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Heljälä Ville OlaviVarsinainen jäsenLähteitä: 4 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväIcepartners Oy
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-10-16
Mallin pistemäärä56/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
50 verrokkia
Omavaraisuus12%
Heikompi kuin 88 % verrokeista
Kannattavuus98%
Parempi kuin 98 % verrokeista
Maksuvalmius42%
Heikompi kuin 58 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu46%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika230 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika185 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B2
2026-10-16 17.1056/100 · v0.14
B2 → B2 · -2 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1458/100 · v0.14
B2 → B2
  • Liikevaihto: Paranee
  • Kannattavuus: Vakaa
  • Vakavaraisuus: Vakaa
B2
2026-09-1458/100 · v0.13
B2 → B2
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B2
2026-09-1358/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-16
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
80/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
39/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

7 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-07-29

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Icepartners Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.