Yritysprofiili

ilosi Oy

ilosi Oy:n kotipaikka on Kangasala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-12-01. Toimiala on muu muualla luokittelematon liikunta- ja urheilutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €140,034 ja liikevoitto €9,014.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3251624-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3251624-7
Toimiala
Muu muualla luokittelematon liikunta- ja urheilutoiminta
Kunta
Kangasala
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-12-01
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-11-30
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kangasalantie 960, 36200, Kangasala

Postiosoite: Minkinreitti 14, 36200, Kangasala

Verkkosivu: https://www.ilosi.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä ilosi Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

ilosi Oy:n sijaintipaikkakunta on Kangasala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-12-01. Toimiala on muu muualla luokittelematon liikunta- ja urheilutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €140,034 ja liikevoitto €9,014. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €140,034 sekä tilikauden tulokseksi €7,229. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -9.2%, liikevoittoprosentti +6.4% ja omavaraisuusaste +80.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-9.2%
Liikevoittoprosentti6.4%
Omavaraisuusaste80.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€0Edellinen: €160
Rahat ja pankkisaamiset€49,004Edellinen: €44,694
Edellisten tilikausien voitto/tappio€35,174Edellinen: €36,497
Oma pääoma€42,403Edellinen: €38,174
Velat€10,039Edellinen: €13,396
Vaihtuvat vastaavat€52,442Edellinen: €51,570
Current liabilities€10,039Edellinen: €13,396
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€209,641
2023-12-31
€154,228
2024-12-31
€140,034
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€27,984
2023-12-31
€2,084
2024-12-31
€9,014
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
€22,379
2023-12-31
€1,677
2024-12-31
€7,229
2025-12-31
Varat -kehitys3 kautta
€66,282
2023-12-31
€51,570
2024-12-31
€52,442
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
80.9 %2024-12-31: 74.0 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
4.88x2024-12-31: 3.35x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
66/100 · Nousussa
6.4 %2024-12-31: 1.4 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste76.2 %74.0 %80.9 %
Maksuvalmius3.71x3.35x4.88x
Liikevoitto-%13.3 %1.4 %6.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3251624-7
ALV-tunnusFI32516247
EU-tunnusFIFPRO.3251624-7
KuntaKangasala
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-11-30Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-12-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-12-01Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2022-01-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
Hyväilosi Oy
Luokitus ennallaanA3 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä72/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on ollut vaihtelevaa usealla osa-alueella.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVaihteleva
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
51 verrokkia
Omavaraisuus82%
Parempi kuin 82 % verrokeista
Kannattavuus67%
Parempi kuin 67 % verrokeista
Maksuvalmius94%
Parempi kuin 94 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu8%
Heikompi kuin 92 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika118 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika118 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Merkittävää vaihtelua usealla talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-10-1772/100 · v0.15
A3 → A3
A3
2026-09-25 22.0072/100 · v0.14
B2 → A3 · +20 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1552/100 · v0.14
B2 → B2 · -2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1454/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
55/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
51/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
25.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

5 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-28

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

ilosi Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.