Yritysprofiili

Indatec Oy

Indatec Oy:n kotipaikka on Tuusula. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-06-11. Toimiala on muu rakennustekninen palvelu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €127,959 ja liikevoitto €4,545.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3216772-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3216772-9
Toimiala
Muu rakennustekninen palvelu
Kunta
Tuusula
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-06-11
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-06-08
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Holjanrinne 17, 04380, Tuusula

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://indatec.fiLähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Kansikas Lisa Marja LeenaVarsinainen jäsen
Kansikas Marko AnteroVarajäsen

Tietoa yrityksestä Indatec Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Indatec Oy:n sijaintipaikkakunta on Tuusula. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-06-11. Toimiala on muu rakennustekninen palvelu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €127,959 ja liikevoitto €4,545. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €127,959 sekä tilikauden tulokseksi €294. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -36.2%, liikevoittoprosentti +3.6% ja omavaraisuusaste +3.3%.

Aputoiminimet

Lähdehavainnoista materialisoidut julkiset rinnakkaisnimet.

RemoTerra

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-36.2%
Liikevoittoprosentti3.6%
Omavaraisuusaste3.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€90Edellinen: €25
Rahat ja pankkisaamiset€22,590Edellinen: €21,802
Edellisten tilikausien voitto/tappio€2,747Edellinen: €146
Oma pääoma€3,040Edellinen: €2,595
Velat€88,280Edellinen: €95,569
Vaihtuvat vastaavat€37,802Edellinen: €36,993
Current liabilities€88,280Edellinen: €95,569
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€65,124
2021-12-31
€155,614
2022-12-31
€214,912
2023-12-31
€200,489
2024-12-31
€127,959
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€1,721
2023-12-31
€5,024
2024-12-31
€4,545
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
€7,116
2021-12-31
-€4,074
2022-12-31
-€4,074
2023-12-31
€2,449
2024-12-31
€294
2025-12-31
Varat -kehitys5 kautta
€31,524
2021-12-31
€65,708
2022-12-31
€69,573
2023-12-31
€98,164
2024-12-31
€91,320
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHeikko
4/100 · Nousussa
3.3 %2024-12-31: 2.6 %
MaksuvalmiusHeikko
9/100 · Nousussa
0.26x2024-12-31: 0.23x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
59/100 · Nousussa
3.5 %2024-12-31: 2.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste22.6 %4.6 %0.2 %2.6 %3.3 %
Maksuvalmius---0.23x0.26x
Liikevoitto-%--0.8 %2.5 %3.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3216772-9
ALV-tunnusFI32167729
EU-tunnusFIFPRO.3216772-9
KuntaTuusula
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-06-08Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-06-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2021-06-11Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-06-11Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Kansikas Lisa Marja LeenaVarsinainen jäsenLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Kansikas Marko AnteroVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
C
Kohonnut riskiIndatec Oy
Luokitus laskiB3 → C · uusi analyysi 2026-10-15
Mallin pistemäärä36/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
66 verrokkia
Omavaraisuus5%
Heikompi kuin 95 % verrokeista
Kannattavuus14%
Heikompi kuin 86 % verrokeista
Maksuvalmius39%
Heikompi kuin 61 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu0%
Heikompi kuin 100 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika210 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika116 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
C
2026-10-15 15.0636/100 · v0.14
B3 → C · -12 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1548/100 · v0.14
B3 → B3
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B3
2026-09-1448/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaC
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-15
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Luokituksessa on huomioitu vakava taloudellinen riskisignaali. Tarkista myös profiilin taloustiedot.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
62/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
50/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → C.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

8 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-05-21

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-06.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Indatec Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.