Yritysprofiili

Inframikko Oy

Inframikko Oy:n kotipaikka on Lievestuore. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2006-12-15. Toimiala on muu rakennustekninen palvelu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-10-31 liikevaihto oli €67,724 ja liikevoitto €16,841.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2078154-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2078154-5
Toimiala
Muu rakennustekninen palvelu
Kunta
Lievestuore
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2006-12-15
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2006-11-30
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Paavonkuja 55, 41400, Lievestuore

Tietoa yrityksestä Inframikko Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Inframikko Oy:n sijaintipaikkakunta on Lievestuore. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2006-12-15. Toimiala on muu rakennustekninen palvelu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-10-31 liikevaihto oli €67,724 ja liikevoitto €16,841. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-10-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €67,724 sekä tilikauden tulokseksi €13,254. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +0.1%, liikevoittoprosentti +24.9% ja omavaraisuusaste +96.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-10-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys0.1%
Liikevoittoprosentti24.9%
Omavaraisuusaste96.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€7,476Edellinen: €7,422
Rahat ja pankkisaamiset€35,441Edellinen: €30,325
Edellisten tilikausien voitto/tappio€98,203Edellinen: €91,653
Oma pääoma€113,957Edellinen: €110,703
Velat€4,294Edellinen: €6,677
Vaihtuvat vastaavat€43,039Edellinen: €41,688
Current liabilities€4,294Edellinen: €6,677
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€67,674
2024-10-31
€67,724
2025-10-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€20,426
2024-10-31
€16,841
2025-10-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€16,550
2024-10-31
€13,254
2025-10-31
Varat -kehitys2 kautta
€117,380
2024-10-31
€118,251
2025-10-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
96.4 %2024-10-31: 94.3 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
8.25x2024-10-31: 4.54x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
22.4 %2024-10-31: 27.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-10-312025-10-31
Omavaraisuusaste94.3 %96.4 %
Maksuvalmius4.54x8.25x
Liikevoitto-%27.2 %22.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2078154-5
ALV-tunnusFI20781545
EU-tunnusFIFPRO.2078154-5
KuntaLievestuore
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2006-12-15Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2006-12-15Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2006-12-15Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2006-12-21Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2018-12-10Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväInframikko Oy
Luokitus nousiB1 → A2 · uusi analyysi 2026-10-04
Mallin pistemäärä86/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
450 verrokkia
Omavaraisuus82%
Parempi kuin 82 % verrokeista
Kannattavuus72%
Parempi kuin 72 % verrokeista
Maksuvalmius85%
Parempi kuin 85 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu75%
Parempi kuin 75 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika90 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika76 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-10-04 23.2086/100 · v0.14
B1 → A2 · +19 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-10-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1567/100 · v0.14
B1 → B1 · +6 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1461/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-04
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
62/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 19 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
79/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
4.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

15 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-01-29

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-10-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Inframikko Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.