Yritysprofiili

Innobis Oy

Innobis Oy:n kotipaikka on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1988-06-22. Toimiala on laskentatoimi, kirjanpito ja veroneuvonta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €49,282 ja liikevoitto €23,821.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 0707942-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
0707942-8
Toimiala
Laskentatoimi, kirjanpito ja veroneuvonta
Kunta
Vantaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1988-06-22
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1988-08-16
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Koskelankuja 8, 01400, Vantaa

Tietoa yrityksestä Innobis Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Innobis Oy:n sijaintipaikkakunta on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1988-06-22. Toimiala on laskentatoimi, kirjanpito ja veroneuvonta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €49,282 ja liikevoitto €23,821. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €49,282 sekä tilikauden tulokseksi €14,460. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +228.8%, liikevoittoprosentti +48.3% ja omavaraisuusaste +5.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet7
PRH jäsennetty7
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys228.8%
Liikevoittoprosentti48.3%
Omavaraisuusaste5.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€87Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€30,352Edellinen: €3,033
Edellisten tilikausien voitto/tappio€8,891Edellinen: €672
Oma pääoma€25,451Edellinen: €10,991
Velat€406,439Edellinen: €2,599
Vaihtuvat vastaavat€35,792Edellinen: €3,709
Current liabilities€20,039Edellinen: €2,599
Liikevaihto -kehitys7 kautta
€8,412
2019-12-31
€9,460
2020-12-31
€10,015
2021-12-31
€9,797
2022-12-31
€14,776
2023-12-31
€14,990
2024-12-31
€49,282
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys7 kautta
€6,928
2019-12-31
€7,616
2020-12-31
€8,636
2021-12-31
€9,176
2022-12-31
€7,978
2023-12-31
€8,271
2024-12-31
€23,821
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys7 kautta
€6,917
2019-12-31
€7,616
2020-12-31
€8,636
2021-12-31
€9,014
2022-12-31
€7,978
2023-12-31
€8,219
2024-12-31
€14,460
2025-12-31
Varat -kehitys7 kautta
€12,340
2019-12-31
€12,271
2020-12-31
€10,916
2021-12-31
€11,270
2022-12-31
€13,164
2023-12-31
€13,590
2024-12-31
€431,890
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
7/100 · Laskussa
5.9 %2024-12-31: 80.9 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
50/100 · Nousussa
1.51x2024-12-31: 1.17x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
48.3 %2024-12-31: 55.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2019-12-312020-12-312021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste99.4 %79.5 %98.4 %98.5 %76.7 %80.9 %5.9 %
Maksuvalmius1.35x0.32x0.17x0.13x0.99x1.17x1.51x
Liikevoitto-%82.3 %80.5 %86.2 %93.7 %54.0 %55.2 %48.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus0707942-8
ALV-tunnusFI07079428
EU-tunnusFIFPRO.0707942-8
KuntaVantaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1988-06-22Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
1988-08-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-01-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2025-04-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväInnobis Oy
Luokitus laskiA2 → A3 · uusi analyysi 2026-10-31
Mallin pistemäärä70/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
66 verrokkia
Omavaraisuus12%
Heikompi kuin 88 % verrokeista
Kannattavuus92%
Parempi kuin 92 % verrokeista
Maksuvalmius70%
Parempi kuin 70 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu88%
Parempi kuin 88 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika287 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika102 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Korkea taseen velkavipu
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
A3
2026-10-31 06.1070/100 · v0.15
A2 → A3 · -18 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
A2
2026-10-1888/100 · v0.15
A2 → A2
A2
2026-10-01 10.0088/100 · v0.14
A3 → A2 · +15 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1573/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-31
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
85/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 38 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
79/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
31.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.
Tilinpäätös rekisteröityTalousTodennettu lähde
14.10.2026 · PRH / KREKTILINPÄÄTÖSASIAKIRJAT
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
1.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
31.12.2025 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2025-12-31.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

16 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-10-14

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

7 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Innobis Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.