Yritysprofiili

Inrecon Oy

Inrecon Oy:n kotipaikka on Nastola. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2011-08-15. Toimiala on jätteen materiaalihyödyntäminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-06-30 liikevaihto oli €555,051 ja liikevoitto €67,461.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2419813-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2419813-8
Toimiala
Jätteen materiaalihyödyntäminen
Kunta
Nastola
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2011-08-15
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2011-07-22
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Tiilitie 10, 15560, Nastola

Tietoa yrityksestä Inrecon Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Inrecon Oy:n sijaintipaikkakunta on Nastola. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2011-08-15. Toimiala on jätteen materiaalihyödyntäminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-06-30 liikevaihto oli €555,051 ja liikevoitto €67,461. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-06-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €555,051 sekä tilikauden tulokseksi €52,262. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +5.6%, liikevoittoprosentti +12.2% ja omavaraisuusaste +63.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-06-30

Tuodut kaudet6
PRH jäsennetty6
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys5.6%
Liikevoittoprosentti12.2%
Omavaraisuusaste63.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €18,593
Inventory€29,070Edellinen: €28,470
Rahat ja pankkisaamiset€93,678Edellinen: €36,532
Edellisten tilikausien voitto/tappio€161,178Edellinen: €122,116
Oma pääoma€215,939Edellinen: €177,910
Velat€121,928Edellinen: €153,344
Vaihtuvat vastaavat€267,927Edellinen: €259,563
Current liabilities€121,928Edellinen: €148,695
Liikevaihto -kehitys6 kautta
€615,095
2021-06-30
€645,418
2022-06-30
€339,455
2023-06-30
€332,928
2024-06-30
€525,864
2025-06-30
€555,051
2026-06-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys6 kautta
€43,093
2021-06-30
-€4,734
2022-06-30
-€28,522
2023-06-30
€50,371
2024-06-30
€71,537
2025-06-30
€67,461
2026-06-30
Tilikauden tulos -kehitys6 kautta
€33,427
2021-06-30
-€7,915
2022-06-30
-€31,653
2023-06-30
€46,451
2024-06-30
€53,294
2025-06-30
€52,262
2026-06-30
Varat -kehitys6 kautta
€324,573
2021-06-30
€299,524
2022-06-30
€247,455
2023-06-30
€292,313
2024-06-30
€331,254
2025-06-30
€337,867
2026-06-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
80/100 · Nousussa
63.9 %2025-06-30: 53.7 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
34/100 · Nousussa
1.01x2025-06-30: 0.44x
Liikevoitto-%Hyvä
80/100 · Laskussa
12.2 %2025-06-30: 13.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-06-302022-06-302023-06-302024-06-302025-06-302026-06-30
Omavaraisuusaste49.4 %46.6 %39.1 %46.3 %53.7 %63.9 %
Maksuvalmius0.20x0.34x0.30x0.34x0.44x1.01x
Liikevoitto-%6.7 %-0.7 %-8.3 %13.2 %13.1 %12.2 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2419813-8
ALV-tunnusFI24198138
EU-tunnusFIFPRO.2419813-8
KuntaNastola
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2011-07-20Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2011-07-22Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2011-08-15Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2011-08-23Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2011-09-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväInrecon Oy
Luokitus nousiA3 → A2 · uusi analyysi 2026-11-03
Mallin pistemäärä80/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusParanee · 2 peräkkäistä kautta
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
1272 verrokkia
Omavaraisuus63%
Parempi kuin 63 % verrokeista
Kannattavuus65%
Parempi kuin 65 % verrokeista
Maksuvalmius72%
Parempi kuin 72 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu65%
Parempi kuin 65 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika106 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika127 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Samanaikainen elpyminen 3 talouden osa-alueella
Huomioitavat riskitekijät
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
A2
2026-11-03 11.2980/100 · v0.15
A3 → A2 · +7 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-06-30).
A3
2026-10-1773/100 · v0.15
A3 → A3
A3
2026-09-20 12.5173/100 · v0.14
B1 → A3 · +13 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-06-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1460/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-03
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
35/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 15 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
79/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
3.11.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
14.10.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2026-06-30.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
20.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

17 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-11-06

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

6 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-06-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Inrecon Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.