Yritysprofiili

J & J Taksi Oy

J & J Taksi Oy:n kotipaikka on Keuruu. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2013-12-09. Toimiala on kutsuttaessa saatavilla oleva henkilökuljetus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-09-30 liikevaihto oli €282,036 ja liikevoitto €13,831.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2585881-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2585881-2
Toimiala
Kutsuttaessa saatavilla oleva henkilökuljetus
Kunta
Keuruu
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2013-12-09
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2013-11-25
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Oriniementie 3 A, 42700, Keuruu

Tietoa yrityksestä J & J Taksi Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

J & J Taksi Oy:n sijaintipaikkakunta on Keuruu. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2013-12-09. Toimiala on kutsuttaessa saatavilla oleva henkilökuljetus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-09-30 liikevaihto oli €282,036 ja liikevoitto €13,831. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-09-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €282,036 sekä tilikauden tulokseksi €2,582. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +874.1%, liikevoittoprosentti +4.9% ja omavaraisuusaste +3.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-09-30

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys874.1%
Liikevoittoprosentti4.9%
Omavaraisuusaste3.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €7,477
Rahat ja pankkisaamiset€29,477Edellinen: €6,955
Edellisten tilikausien voitto/tappio€967Edellinen: -€685
Oma pääoma€8,048Edellinen: €5,467
Velat€205,637Edellinen: €58,009
Vaihtuvat vastaavat€57,548Edellinen: €23,376
Current liabilities€64,988Edellinen: €18,376
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€28,954
2024-09-30
€282,036
2025-09-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€3,269
2024-09-30
€13,831
2025-09-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€1,652
2024-09-30
€2,582
2025-09-30
Varat -kehitys2 kautta
€63,476
2024-09-30
€213,686
2025-09-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
5/100 · Laskussa
3.8 %2024-09-30: 8.6 %
MaksuvalmiusHeikko
15/100 · Nousussa
0.45x2024-09-30: 0.38x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
62/100 · Laskussa
4.9 %2024-09-30: 9.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-09-302025-09-30
Omavaraisuusaste8.6 %3.8 %
Maksuvalmius0.38x0.45x
Liikevoitto-%9.0 %4.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2585881-2
ALV-tunnusFI25858812
EU-tunnusFIFPRO.2585881-2
KuntaKeuruu
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2013-12-09Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2013-12-09Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2013-12-09Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2013-12-09Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2013-12-09Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväJ & J Taksi Oy
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä52/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
269 verrokkia
Omavaraisuus16%
Heikompi kuin 84 % verrokeista
Kannattavuus49%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Maksuvalmius54%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu99%
Parempi kuin 99 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika109 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika118 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
  • Pitkä rekisterihistoria
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B2
2026-10-1852/100 · v0.15
B2 → B2
B2
2026-10-04 11.2452/100 · v0.14
B1 → B2 · -13 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-09-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1565/100 · v0.14
B2 → B1 · +6 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1459/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
47/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 12 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
85/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
4.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

20 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-01-17

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-09-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-01-28.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

J & J Taksi Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.