Yritysprofiili

JamBau Oy

JamBau Oy:n kotipaikka on Lepsämä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2010-11-09. Toimiala on laitteistokonsultointi ja käyttö- ja hallintapalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €170,973 ja liikevoitto -€12,599.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2367263-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2367263-5
Toimiala
Laitteistokonsultointi ja käyttö- ja hallintapalvelut
Kunta
Lepsämä
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2010-11-09
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2010-10-27
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kannupiipuntie 68, 01830, Lepsämä

Tietoa yrityksestä JamBau Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

JamBau Oy:n sijaintipaikkakunta on Lepsämä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2010-11-09. Toimiala on laitteistokonsultointi ja käyttö- ja hallintapalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €170,973 ja liikevoitto -€12,599. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €170,973 sekä tilikauden tulokseksi -€12,461. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -9.6%, liikevoittoprosentti -7.4% ja omavaraisuusaste +89.7%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-9.6%
Liikevoittoprosentti-7.4%
Omavaraisuusaste89.7%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€440Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€21,223Edellinen: €30,436
Edellisten tilikausien voitto/tappio€81,259Edellinen: €65,594
Oma pääoma€71,298Edellinen: €91,042
Velat€8,219Edellinen: €23,209
Vaihtuvat vastaavat€40,498Edellinen: €85,414
Current liabilities€8,219Edellinen: €23,209
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€189,233
2024-12-31
€170,973
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€28,774
2024-12-31
-€12,599
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€22,948
2024-12-31
-€12,461
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€114,251
2024-12-31
€79,517
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
89.7 %2024-12-31: 79.7 %
MaksuvalmiusHyvä
86/100 · Nousussa
2.58x2024-12-31: 1.31x
Liikevoitto-%Heikko
32/100 · Laskussa
-7.3 %2024-12-31: 15.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste79.7 %89.7 %
Maksuvalmius1.31x2.58x
Liikevoitto-%15.2 %-7.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2367263-5
ALV-tunnusFI23672635
EU-tunnusFIFPRO.2367263-5
KuntaLepsämä
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2010-10-25Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2010-10-27Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2010-11-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2010-11-09Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2010-11-10Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaJamBau Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-09-20
Mallin pistemäärä66/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
321 verrokkia
Omavaraisuus84%
Parempi kuin 84 % verrokeista
Kannattavuus9%
Heikompi kuin 91 % verrokeista
Maksuvalmius78%
Parempi kuin 78 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu19%
Heikompi kuin 81 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika119 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika86 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-09-20 19.2166/100 · v0.14
B1 → B1 · +2 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1464/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1464/100 · v0.13
B2 → B1 · +5 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1359/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-20
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
49/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 15 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
78/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

14 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-29

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

JamBau Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.