Yritysprofiili

Järjestöapu Oy

Järjestöapu Oy:n kotipaikka on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-08-10. Toimiala on laskentatoimi, kirjanpito ja veroneuvonta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-04-30 liikevaihto oli €277,280 ja liikevoitto €2,335.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3299016-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3299016-8
Toimiala
Laskentatoimi, kirjanpito ja veroneuvonta
Kunta
Vantaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-08-10
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-07-08
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Postiosoite: PL 188, 01301, Vantaa

Verkkosivu: https://www.jarjestoapu.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Järjestöapu Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Järjestöapu Oy:n sijaintipaikkakunta on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-08-10. Toimiala on laskentatoimi, kirjanpito ja veroneuvonta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-04-30 liikevaihto oli €277,280 ja liikevoitto €2,335. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-04-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €277,280 sekä tilikauden tulokseksi €3,423. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +30.5%, liikevoittoprosentti +0.8% ja omavaraisuusaste +17.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-04-30

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty4
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys30.5%
Liikevoittoprosentti0.8%
Omavaraisuusaste17.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€26,689Edellinen: €15,848
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€54,144Edellinen: -€28,925
Oma pääoma€12,053Edellinen: €8,631
Velat€55,844Edellinen: €63,655
Vaihtuvat vastaavat€66,427Edellinen: €69,685
Current liabilities€55,844Edellinen: €63,655
Liikevaihto -kehitys4 kautta
€132,589
2023-04-30
€188,318
2024-04-30
€212,440
2025-04-30
€277,280
2026-04-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys4 kautta
€5,363
2023-04-30
-€33,210
2024-04-30
-€24,149
2025-04-30
€2,335
2026-04-30
Tilikauden tulos -kehitys4 kautta
€4,286
2023-04-30
-€33,210
2024-04-30
-€25,220
2025-04-30
€3,423
2026-04-30
Varat -kehitys4 kautta
€95,395
2023-04-30
€78,923
2024-04-30
€72,286
2025-04-30
€67,897
2026-04-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
22/100 · Nousussa
17.8 %2025-04-30: 11.9 %
MaksuvalmiusHeikko
16/100 · Nousussa
0.48x2025-04-30: 0.25x
Liikevoitto-%Välttävä
52/100 · Nousussa
0.8 %2025-04-30: -11.4 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-04-302024-04-302025-04-302026-04-30
Omavaraisuusaste70.3 %42.9 %11.9 %17.8 %
Maksuvalmius1.66x0.51x0.25x0.48x
Liikevoitto-%4.0 %-17.4 %-11.4 %0.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3299016-8
ALV-tunnusFI32990168
EU-tunnusFIFPRO.3299016-8
KuntaVantaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-08-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2022-08-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2022-08-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-08-10Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2022-08-11Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväJärjestöapu Oy
Luokitus nousiB3 → B2 · uusi analyysi 2026-11-03
Mallin pistemäärä58/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee · 2 peräkkäistä kautta
KannattavuusParanee · 2 peräkkäistä kautta
VakavaraisuusVaihteleva
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
203 verrokkia
Omavaraisuus26%
Heikompi kuin 74 % verrokeista
Kannattavuus32%
Heikompi kuin 68 % verrokeista
Maksuvalmius60%
Parempi kuin 60 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu84%
Parempi kuin 84 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika159 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika95 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Toimialan matalampi häiriöriski
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
B2
2026-11-03 03.3658/100 · v0.15
B3 → B2 · +14 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-04-30).
B3
2026-10-1744/100 · v0.15
B3 → B3
  • Riskitekijä poistui: Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella.
B3
2026-09-20 03.0744/100 · v0.14
B1 → B3 · -16 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-04-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1460/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-03
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
85/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
50/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
3.11.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
6.10.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2026-04-30.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
20.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

8 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-12-03

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-04-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Järjestöapu Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.