Yritysprofiili

Jespreneurs Oy

Jespreneurs Oy:n kotipaikka on Järvenpää. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-03-23. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen koulutustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €119,220 ja liikevoitto €18,523.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3275449-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3275449-9
Toimiala
Muu muualla luokittelematon monenlainen koulutustoiminta
Kunta
Järvenpää
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-03-23
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-03-19
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Emalitehtaankatu 2 C 4, 04400, Järvenpää

Postiosoite: Klemintie 12, 54710, Lemi

Verkkosivu: https://www.kohtiunelmia-akatemia.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Jespreneurs Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Jespreneurs Oy:n sijaintipaikkakunta on Järvenpää. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-03-23. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen koulutustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €119,220 ja liikevoitto €18,523. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €119,220 sekä tilikauden tulokseksi €16,509. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -0.3%, liikevoittoprosentti +15.5% ja omavaraisuusaste -88.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-0.3%
Liikevoittoprosentti15.5%
Omavaraisuusaste-88.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€1,058Edellinen: €6,259
Advances received€83Edellinen: €1,284
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€24,886Edellinen: -€4,671
Oma pääoma-€8,378Edellinen: -€24,886
Velat€17,856Edellinen: €41,094
Vaihtuvat vastaavat€6,535Edellinen: €16,208
Current liabilities€17,856Edellinen: €41,094
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€119,587
2024-12-31
€119,220
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€19,205
2024-12-31
€18,523
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€20,216
2024-12-31
€16,509
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€16,208
2024-12-31
€9,478
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Nousussa
-89.2 %2024-12-31: -166.8 %
MaksuvalmiusHeikko
2/100 · Laskussa
0.06x2024-12-31: 0.15x
Liikevoitto-%Hyvä
89/100 · Nousussa
15.5 %2024-12-31: -16.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste-166.8 %-89.2 %
Maksuvalmius0.15x0.06x
Liikevoitto-%-16.1 %15.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3275449-9
ALV-tunnusFI32754499
EU-tunnusFIFPRO.3275449-9
KuntaJärvenpää
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-03-19Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2022-03-19Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-03-23Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-03-23Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaJespreneurs Oy
Luokitus laskiB1 → B3 · uusi analyysi 2026-09-25
Mallin pistemäärä41/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
436 verrokkia
Omavaraisuus5%
Heikompi kuin 95 % verrokeista
Kannattavuus72%
Parempi kuin 72 % verrokeista
Maksuvalmius31%
Heikompi kuin 69 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu31%
Heikompi kuin 69 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika69 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika190 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B3
2026-09-25 23.5041/100 · v0.14
B1 → B3 · -19 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1560/100 · v0.14
B2 → B1 · +2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1458/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-25
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Luokituksessa on huomioitu vakava taloudellinen riskisignaali. Tarkista myös profiilin taloustiedot.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
60/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
25.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

12 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-18

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-02-26.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Jespreneurs Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.