Yritysprofiili

JMR Edustus Oy

JMR Edustus Oy:n kotipaikka on Naantali. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-07-04. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen erikoistunut rakennustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-08-31 liikevaihto oli €627,093 ja liikevoitto €12,799.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3460310-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3460310-9
Toimiala
Muu muualla luokittelematon monenlainen erikoistunut rakennustoiminta
Kunta
Naantali
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2024-07-04
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2024-07-02
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Lukkarinkatu 3 as. 1, 21100, Naantali

Tietoa yrityksestä JMR Edustus Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

JMR Edustus Oy:n sijaintipaikkakunta on Naantali. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-07-04. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen erikoistunut rakennustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-08-31 liikevaihto oli €627,093 ja liikevoitto €12,799. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-08-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €627,093 sekä tilikauden tulokseksi €8,433. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +6.3%, liikevoittoprosentti +2.0% ja omavaraisuusaste +14.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-08-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys6.3%
Liikevoittoprosentti2.0%
Omavaraisuusaste14.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€5,131Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€44,718Edellinen: €75,570
Edellisten tilikausien voitto/tappio€3,583Edellinen: €0
Oma pääoma€12,016Edellinen: €3,583
Velat€69,260Edellinen: €88,558
Vaihtuvat vastaavat€71,657Edellinen: €79,415
Current liabilities€69,260Edellinen: €88,558
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€589,705
2025-08-31
€627,093
2026-08-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€5,598
2025-08-31
€12,799
2026-08-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€3,583
2025-08-31
€8,433
2026-08-31
Varat -kehitys2 kautta
€92,142
2025-08-31
€81,276
2026-08-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
18/100 · Nousussa
14.8 %2025-08-31: 3.9 %
MaksuvalmiusVälttävä
24/100 · Laskussa
0.72x2025-08-31: 0.85x
Liikevoitto-%Välttävä
55/100 · Nousussa
2.0 %2025-08-31: 0.9 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-08-312026-08-31
Omavaraisuusaste3.9 %14.8 %
Maksuvalmius0.85x0.72x
Liikevoitto-%0.9 %2.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3460310-9
ALV-tunnusFI34603109
EU-tunnusFIFPRO.3460310-9
KuntaNaantali
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2024-07-04Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-07-04Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2024-08-16Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2024-08-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaJMR Edustus Oy
Luokitus nousiC → B3 · uusi analyysi 2026-09-24
Mallin pistemäärä41/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
292 verrokkia
Omavaraisuus24%
Heikompi kuin 76 % verrokeista
Kannattavuus35%
Heikompi kuin 65 % verrokeista
Maksuvalmius52%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu66%
Parempi kuin 66 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika8 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika40 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B3
2026-09-24 16.1741/100 · v0.14
C → B3 · +8 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-08-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
C
2026-09-1533/100 · v0.14
B3 → C · -14 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B3
2026-09-1447/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-24
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
26/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusNuori
15/100

Yrityksellä on noin 2 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
37/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
24.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C → B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

3 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-11-11

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-08-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

JMR Edustus Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.