Yritysprofiili

Joy and Wine Group oy

Joy and Wine Group oy:n kotipaikka on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-07-20. Toimiala on ruokaravintolat. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €503,696 ja liikevoitto €64,131.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3378579-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3378579-9
Toimiala
Ruokaravintolat
Kunta
Helsinki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-07-20
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-07-19
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Unioninkatu 30, 00100, Helsinki

Verkkosivu: https://winest.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Joy and Wine Group oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Joy and Wine Group oy:n sijaintipaikkakunta on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-07-20. Toimiala on ruokaravintolat. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €503,696 ja liikevoitto €64,131. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €503,696 sekä tilikauden tulokseksi €57,801. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +475.8%, liikevoittoprosentti +12.7% ja omavaraisuusaste -3.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys475.8%
Liikevoittoprosentti12.7%
Omavaraisuusaste-3.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€734Edellinen: €0
Inventory€6,408Edellinen: €6,168
Rahat ja pankkisaamiset€68,994Edellinen: €8,224
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€112,269Edellinen: €0
Oma pääoma-€4,468Edellinen: -€62,269
Velat€133,372Edellinen: €105,336
Vaihtuvat vastaavat€108,946Edellinen: €16,457
Current liabilities€90,779Edellinen: €40,522
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€87,472
2024-12-31
€503,696
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€100,112
2024-12-31
€64,131
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€112,269
2024-12-31
€57,801
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€43,067
2024-12-31
€128,904
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Nousussa
-3.5 %2024-12-31: -144.6 %
MaksuvalmiusVälttävä
28/100 · Nousussa
0.83x2024-12-31: 0.36x
Liikevoitto-%Hyvä
82/100 · Nousussa
12.7 %2024-12-31: -114.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste-144.6 %-3.5 %
Maksuvalmius0.36x0.83x
Liikevoitto-%-114.5 %12.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3378579-9
ALV-tunnusFI33785799
EU-tunnusFIFPRO.3378579-9
KuntaHelsinki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-07-19Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2023-07-19Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-07-19Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-07-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-07-20Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
C
Kohonnut riskiJoy and Wine Group oy
Luokitus nousiD → C · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä33/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
47 verrokkia
Omavaraisuus30%
Heikompi kuin 70 % verrokeista
Kannattavuus89%
Parempi kuin 89 % verrokeista
Maksuvalmius74%
Parempi kuin 74 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika153 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika162 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
C
2026-10-1733/100 · v0.15
D → C · +4 pistettä
  • Vakava rekisterisignaali poistui 24 kuukauden tarkasteluikkunasta.
  • Riskitekijä poistui: Vakava rekisteritapahtuma 12–24 kuukautta sitten.
D
2026-09-16 15.5429/100 · v0.14
C → D · -9 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
C
2026-09-1438/100 · v0.14
C → C
C
2026-09-1438/100 · v0.13
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaC
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Luokituksessa on huomioitu vakava taloudellinen riskisignaali. Tarkista myös profiilin taloustiedot.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
14/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
44/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
16.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C → D.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

9 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-09-19

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Joy and Wine Group oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.