Yritysprofiili

JRT Group Oy

JRT Group Oy:n kotipaikka on Sulkavankylä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1996-11-13. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €2,890,221 ja liikevoitto €931,960.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 1065949-0VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
1065949-0
Toimiala
Muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Kunta
Sulkavankylä
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1996-11-13
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1996-10-28
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Rintamäentie 47, 63350, Sulkavankylä

Tietoa yrityksestä JRT Group Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

JRT Group Oy:n sijaintipaikkakunta on Sulkavankylä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1996-11-13. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €2,890,221 ja liikevoitto €931,960. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €2,890,221 sekä tilikauden tulokseksi €700,306. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -13.6%, liikevoittoprosentti +32.2% ja omavaraisuusaste +62.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-13.6%
Liikevoittoprosentti32.2%
Omavaraisuusaste62.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€721,633Edellinen: €21,534
Provisions or reserves€133,000Edellinen: €108,000
Inventory€0Edellinen: €92,033
Rahat ja pankkisaamiset€773,679Edellinen: €154,477
Edellisten tilikausien voitto/tappio€673,927Edellinen: €526,465
Oma pääoma€1,376,733Edellinen: €734,927
Velat€696,972Edellinen: €1,031,504
Vaihtuvat vastaavat€874,378Edellinen: €505,729
Current liabilities€316,045Edellinen: €450,779
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€3,346,024
2024-12-31
€2,890,221
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€275,656
2024-12-31
€931,960
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€205,961
2024-12-31
€700,306
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€1,874,431
2024-12-31
€2,206,705
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
86/100 · Nousussa
68.4 %2024-12-31: 45.0 %
MaksuvalmiusHyvä
82/100 · Nousussa
2.45x2024-12-31: 0.55x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
25.8 %2024-12-31: 8.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste45.0 %68.4 %
Maksuvalmius0.55x2.45x
Liikevoitto-%8.2 %25.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus1065949-0
ALV-tunnusFI10659490
EU-tunnusFIFPRO.1065949-0
KuntaSulkavankylä
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1996-10-28Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
1996-11-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
1996-11-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
1996-11-13Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-11-09Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväJRT Group Oy
Luokitus nousiA3 → A2 · uusi analyysi 2026-09-22
Mallin pistemäärä86/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
103 verrokkia
Omavaraisuus60%
Parempi kuin 60 % verrokeista
Kannattavuus70%
Parempi kuin 70 % verrokeista
Maksuvalmius83%
Parempi kuin 83 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu18%
Heikompi kuin 82 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika72 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika108 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-09-22 00.3286/100 · v0.14
A3 → A2 · +12 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1574/100 · v0.14
B1 → A3 · +10 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1364/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-22
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 29 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
83/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
22.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

24 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-26

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-01-10.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

JRT Group Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.