Yritysprofiili

JT Renovation Oy

JT Renovation Oy:n kotipaikka on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-03-11. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen erikoistunut rakennustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-06-30 liikevaihto oli €4,735 ja liikevoitto -€0.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2972223-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2972223-4
Toimiala
Muu muualla luokittelematon monenlainen erikoistunut rakennustoiminta
Kunta
Espoo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2019-03-11
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2019-01-26
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Puntaritie 3 A 21, 02230, Espoo

Tietoa yrityksestä JT Renovation Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

JT Renovation Oy:n sijaintipaikkakunta on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-03-11. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen erikoistunut rakennustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-06-30 liikevaihto oli €4,735 ja liikevoitto -€0. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-06-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €4,735 sekä tilikauden tulokseksi -€0. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +103.5%, liikevoittoprosentti -0.0% ja omavaraisuusaste +82.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-06-30

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty4
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys103.5%
Liikevoittoprosentti-0.0%
Omavaraisuusaste82.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €48
Rahat ja pankkisaamiset€1,568Edellinen: €1,497
Edellisten tilikausien voitto/tappio€61Edellinen: €1
Oma pääoma€2,560Edellinen: €2,561
Velat€556Edellinen: €1,421
Vaihtuvat vastaavat€2,198Edellinen: €2,757
Current liabilities€556Edellinen: €1,421
Liikevaihto -kehitys4 kautta
€6,573
2023-06-30
€4,724
2024-06-30
€2,328
2025-06-30
€4,735
2026-06-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys4 kautta
€34
2023-06-30
-€47
2024-06-30
€59
2025-06-30
-€0
2026-06-30
Tilikauden tulos -kehitys4 kautta
€34
2023-06-30
-€47
2024-06-30
€59
2025-06-30
-€0
2026-06-30
Varat -kehitys4 kautta
€11,519
2023-06-30
€6,496
2024-06-30
€3,981
2025-06-30
€3,117
2026-06-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
82.2 %2025-06-30: 64.3 %
MaksuvalmiusHyvä
94/100 · Nousussa
2.82x2025-06-30: 1.05x
Liikevoitto-%Välttävä
50/100 · Laskussa
0.0 %2025-06-30: 2.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-06-302024-06-302025-06-302026-06-30
Omavaraisuusaste22.1 %38.5 %64.3 %82.2 %
Maksuvalmius0.74x0.90x1.05x2.82x
Liikevoitto-%0.4 %-0.8 %2.5 %0.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2972223-4
EU-tunnusFIFPRO.2972223-4
KuntaEspoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2019-01-26Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2019-03-11Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2019-03-11Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväJT Renovation Oy
Luokitus ennallaanA3 · uusi analyysi 2026-11-01
Mallin pistemäärä73/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVaihteleva
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusParanee · 2 peräkkäistä kautta
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
54 verrokkia
Omavaraisuus57%
Parempi kuin 57 % verrokeista
Kannattavuus62%
Parempi kuin 62 % verrokeista
Maksuvalmius80%
Parempi kuin 80 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika135 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika124 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Samanaikainen elpyminen 2 talouden osa-alueella
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Merkittävää vaihtelua usealla talouden osa-alueella
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
A3
2026-11-0173/100 · v0.15
A3 → A3
A3
2026-10-31 23.0773/100 · v0.15
B1 → A3 · +12 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-06-30).
B1
2026-10-1761/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-09-19 09.5561/100 · v0.14
B2 → B1 · +11 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-06-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-01
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
26/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 7 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
57/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
31.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
19.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
30.6.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2026-06-30.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

8 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-11-12

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-06-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

JT Renovation Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.