Yritysprofiili

Juni Consulting Ab Ltd

Juni Consulting Ab Ltd:n kotipaikka on Övermalax. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-12-07. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlaisten tuotteiden valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €335,269 ja liikevoitto €26,755.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3249797-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3249797-1
Toimiala
Muu muualla luokittelematon monenlaisten tuotteiden valmistus
Kunta
Övermalax
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-12-07
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-11-19
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Paxalvägen 39, 66140, Övermalax

Tietoa yrityksestä Juni Consulting Ab Ltd

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Juni Consulting Ab Ltd:n sijaintipaikkakunta on Övermalax. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-12-07. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlaisten tuotteiden valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €335,269 ja liikevoitto €26,755. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-03-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €335,269 sekä tilikauden tulokseksi €20,718. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -57.8%, liikevoittoprosentti +8.0% ja omavaraisuusaste +97.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-03-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-57.8%
Liikevoittoprosentti8.0%
Omavaraisuusaste97.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€136,906Edellinen: €179,976
Rahat ja pankkisaamiset€18,870Edellinen: €0
Edellisten tilikausien voitto/tappio€241,679Edellinen: €132,588
Oma pääoma€292,397Edellinen: €295,279
Velat€6,448Edellinen: €71,593
Vaihtuvat vastaavat€291,587Edellinen: €336,029
Current liabilities€6,448Edellinen: €71,593
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€795,139
2025-03-31
€335,269
2026-03-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€172,512
2025-03-31
€26,755
2026-03-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€132,691
2025-03-31
€20,718
2026-03-31
Varat -kehitys2 kautta
€366,872
2025-03-31
€298,845
2026-03-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
97.8 %2025-03-31: 80.5 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
24.16x2025-03-31: 2.51x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
70/100 · Laskussa
8.0 %2025-03-31: 21.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-03-312026-03-31
Omavaraisuusaste80.5 %97.8 %
Maksuvalmius2.51x24.16x
Liikevoitto-%21.7 %8.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3249797-1
ALV-tunnusFI32497971
EU-tunnusFIFPRO.3249797-1
KuntaÖvermalax
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-12-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-12-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2021-12-07Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2021-12-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaJuni Consulting Ab Ltd
Luokitus nousiB3 → B1 · uusi analyysi 2026-09-23
Mallin pistemäärä66/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
343 verrokkia
Omavaraisuus95%
Parempi kuin 95 % verrokeista
Kannattavuus61%
Parempi kuin 61 % verrokeista
Maksuvalmius97%
Parempi kuin 97 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu1%
Heikompi kuin 99 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika141 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika163 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-09-23 22.0066/100 · v0.14
B3 → B1 · +18 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-03-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1548/100 · v0.14
B2 → B3 · -4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1352/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-23
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
46/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
48/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
23.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-10-02

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-03-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-02-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Juni Consulting Ab Ltd -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.