Yritysprofiili

Juuman Leirintä Oy

Juuman Leirintä Oy:n kotipaikka on Kuusamo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-04-04. Toimiala on leirintä- ja matkailuajoneuvoalueet. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-04-30 liikevaihto oli €188,624 ja liikevoitto €92,974.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3354956-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3354956-9
Toimiala
Leirintä- ja matkailuajoneuvoalueet
Kunta
Kuusamo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-04-04
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-03-28
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Riekamontie 1, 93900, Kuusamo

Verkkosivu: https://www.juumanleirintaalue.comLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Juuman Leirintä Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Juuman Leirintä Oy:n sijaintipaikkakunta on Kuusamo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-04-04. Toimiala on leirintä- ja matkailuajoneuvoalueet. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-04-30 liikevaihto oli €188,624 ja liikevoitto €92,974. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-04-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €188,624 sekä tilikauden tulokseksi €68,654. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +87.2%, liikevoittoprosentti +49.3% ja omavaraisuusaste +41.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-04-30

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys87.2%
Liikevoittoprosentti49.3%
Omavaraisuusaste41.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€24,481Edellinen: €4,960
Advances received€580Edellinen: €0
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€6,023Edellinen: €0
Oma pääoma€87,630Edellinen: €18,977
Velat€121,368Edellinen: €184,045
Vaihtuvat vastaavat€29,327Edellinen: €9,022
Current liabilities€26,243Edellinen: €67,380
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€100,773
2024-04-30
€188,624
2025-04-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€855
2024-04-30
€92,974
2025-04-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€6,023
2024-04-30
€68,654
2025-04-30
Varat -kehitys2 kautta
€203,022
2024-04-30
€208,998
2025-04-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
53/100 · Nousussa
42.0 %2024-04-30: 9.3 %
MaksuvalmiusVälttävä
31/100 · Nousussa
0.93x2024-04-30: 0.07x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
49.3 %2024-04-30: 0.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-04-302025-04-30
Omavaraisuusaste9.3 %42.0 %
Maksuvalmius0.07x0.93x
Liikevoitto-%0.8 %49.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3354956-9
ALV-tunnusFI33549569
EU-tunnusFIFPRO.3354956-9
KuntaKuusamo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-03-28Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-03-29Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-04-04Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-04-05Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväJuuman Leirintä Oy
Luokitus nousiB3 → A3 · uusi analyysi 2026-09-23
Mallin pistemäärä71/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika296 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika286 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-09-23 04.1871/100 · v0.14
B3 → A3 · +27 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-04-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1544/100 · v0.14
B2 → B3 · -7 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1351/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-23
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
40/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
44/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
23.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

7 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-02-20

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-04-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Juuman Leirintä Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.