Yritysprofiili

JVdeal OY

JVdeal OY:n kotipaikka on Sarvvik. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2015-02-20. Toimiala on muualla luokittelematon muu koneiden ja laitteiden vuokraus ja leasing. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €469,180 ja liikevoitto €48,318.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2676277-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2676277-5
Toimiala
Muualla luokittelematon muu koneiden ja laitteiden vuokraus ja leasing
Kunta
Sarvvik
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2015-02-20
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2015-02-16
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Siltaranta 8, 02390, Sarvvik

Postiosoite: Kilvoituksentie 3 A 1, 02360, Espoo

Verkkosivu: https://www.jvdeal.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä JVdeal OY

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

JVdeal OY:n sijaintipaikkakunta on Sarvvik. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2015-02-20. Toimiala on muualla luokittelematon muu koneiden ja laitteiden vuokraus ja leasing. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €469,180 ja liikevoitto €48,318. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €469,180 sekä tilikauden tulokseksi €14,659. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +3.0%, liikevoittoprosentti +10.3% ja omavaraisuusaste +17.6%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys3.0%
Liikevoittoprosentti10.3%
Omavaraisuusaste17.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€23,122Edellinen: €1,350
Rahat ja pankkisaamiset€10,279Edellinen: €95,184
Advances received€0Edellinen: €159
Edellisten tilikausien voitto/tappio€177,675Edellinen: €108,774
Oma pääoma€194,834Edellinen: €195,835
Velat€912,230Edellinen: €271,724
Vaihtuvat vastaavat€30,018Edellinen: €96,989
Current liabilities€377,812Edellinen: €149,204
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€455,440
2024-12-31
€469,180
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€119,408
2024-12-31
€48,318
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€84,561
2024-12-31
€14,659
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€467,559
2024-12-31
€1,107,064
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
22/100 · Laskussa
17.6 %2024-12-31: 41.9 %
MaksuvalmiusHeikko
1/100 · Laskussa
0.03x2024-12-31: 0.64x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
75/100 · Laskussa
9.8 %2024-12-31: 26.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste41.9 %17.6 %
Maksuvalmius0.64x0.03x
Liikevoitto-%26.1 %9.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2676277-5
ALV-tunnusFI26762775
EU-tunnusFIFPRO.2676277-5
KuntaSarvvik
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2015-02-16Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2015-02-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2015-02-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2015-02-20Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaJVdeal OY
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-09-30
Mallin pistemäärä61/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
472 verrokkia
Omavaraisuus26%
Heikompi kuin 74 % verrokeista
Kannattavuus64%
Parempi kuin 64 % verrokeista
Maksuvalmius32%
Heikompi kuin 68 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu65%
Parempi kuin 65 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika134 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika144 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Pitkä rekisterihistoria
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
  • Samanaikainen heikkeneminen 3 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-09-30 02.0061/100 · v0.14
B1 → B1 · -6 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1567/100 · v0.14
B1 → B1 · +6 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1461/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-30
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
62/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 11 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
77/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

13 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-21

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

JVdeal OY -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.