Yritysprofiili

Kaappimestari Oy

Kaappimestari Oy:n kotipaikka on Kiiminki. Yritysmuoto on kommandiittiyhtiö. Yritys on perustettu 2000-06-15. Toimiala on puutavaran ja rakennusmateriaalien agentuuritoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €79,848 ja liikevoitto €199.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 1607962-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
1607962-2
Toimiala
Puutavaran ja rakennusmateriaalien agentuuritoiminta
Kunta
Kiiminki
Yritysmuoto
Kommandiittiyhtiö
Perustamispäivä
2000-06-15
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2000-07-07
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Laurinautiontie 2, 90900, Kiiminki

Tietoa yrityksestä Kaappimestari Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Kaappimestari Oy:n sijaintipaikkakunta on Kiiminki. Yritysmuoto on kommandiittiyhtiö. Yritys on perustettu 2000-06-15. Toimiala on puutavaran ja rakennusmateriaalien agentuuritoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €79,848 ja liikevoitto €199. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €79,848 sekä tilikauden tulokseksi €158. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -12.3%, liikevoittoprosentti +0.2% ja omavaraisuusaste +43.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-12.3%
Liikevoittoprosentti0.2%
Omavaraisuusaste43.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€40,027Edellinen: €12,910
Edellisten tilikausien voitto/tappio€63,737Edellinen: €19,653
Oma pääoma€72,395Edellinen: €78,517
Velat€94,872Edellinen: €66,946
Vaihtuvat vastaavat€40,264Edellinen: €18,278
Current liabilities€84,872Edellinen: €56,946
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€91,073
2024-12-31
€79,848
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€48,907
2024-12-31
€199
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€50,364
2024-12-31
€158
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€145,463
2024-12-31
€167,267
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
54/100 · Laskussa
43.3 %2024-12-31: 54.0 %
MaksuvalmiusHeikko
16/100 · Nousussa
0.47x2024-12-31: 0.23x
Liikevoitto-%Välttävä
51/100 · Laskussa
0.3 %2024-12-31: 53.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste54.0 %43.3 %
Maksuvalmius0.23x0.47x
Liikevoitto-%53.7 %0.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus1607962-2
ALV-tunnusFI16079622
EU-tunnusFIFPRO.1607962-2
KuntaKiiminki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2000-06-15Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2000-07-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2000-07-07Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2000-08-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväKaappimestari Oy
Luokitus laskiB1 → B2 · uusi analyysi 2026-10-05
Mallin pistemäärä59/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
404 verrokkia
Omavaraisuus43%
Heikompi kuin 57 % verrokeista
Kannattavuus50%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Maksuvalmius56%
Parempi kuin 56 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu30%
Heikompi kuin 70 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika176 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika212 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Samanaikainen heikkeneminen 3 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B2
2026-10-05 23.2959/100 · v0.14
B1 → B2 · -7 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1566/100 · v0.14
B1 → B1 · +6 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1460/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-05
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
52/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 26 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
79/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
5.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

19 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-08-30

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Kaappimestari Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.