Yritysprofiili

Kai Siren Oy

Kai Siren Oy:n kotipaikka on Pornainen. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2007-01-02. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €745,309 ja liikevoitto €122,358.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2083721-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2083721-1
Toimiala
Talonrakentaminen
Kunta
Pornainen
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2007-01-02
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2006-12-21
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Monninkyläntie 33, 07170, Pornainen

Tietoa yrityksestä Kai Siren Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Kai Siren Oy:n sijaintipaikkakunta on Pornainen. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2007-01-02. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €745,309 ja liikevoitto €122,358. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €745,309 sekä tilikauden tulokseksi €100,017. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +50.1%, liikevoittoprosentti +16.4% ja omavaraisuusaste +77.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys50.1%
Liikevoittoprosentti16.4%
Omavaraisuusaste77.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€7,894Edellinen: €8,875
Rahat ja pankkisaamiset€322,804Edellinen: €214,857
Edellisten tilikausien voitto/tappio€312,272Edellinen: €282,169
Oma pääoma€414,789Edellinen: €342,142
Velat€121,071Edellinen: €48,717
Vaihtuvat vastaavat€428,234Edellinen: €295,655
Current liabilities€121,071Edellinen: €48,717
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€496,682
2024-12-31
€745,309
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€67,901
2024-12-31
€122,358
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€57,472
2024-12-31
€100,017
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€390,858
2024-12-31
€535,860
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
97/100 · Laskussa
77.4 %2024-12-31: 87.5 %
MaksuvalmiusHyvä
91/100 · Laskussa
2.73x2024-12-31: 4.59x
Liikevoitto-%Hyvä
91/100 · Nousussa
16.4 %2024-12-31: 13.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste87.5 %77.4 %
Maksuvalmius4.59x2.73x
Liikevoitto-%13.7 %16.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2083721-1
ALV-tunnusFI20837211
EU-tunnusFIFPRO.2083721-1
KuntaPornainen
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2007-01-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2007-01-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2007-01-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2007-01-02Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2007-01-04Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväKai Siren Oy
Luokitus nousiB2 → A2 · uusi analyysi 2026-10-03
Mallin pistemäärä83/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
223 verrokkia
Omavaraisuus75%
Parempi kuin 75 % verrokeista
Kannattavuus74%
Parempi kuin 74 % verrokeista
Maksuvalmius85%
Parempi kuin 85 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu85%
Parempi kuin 85 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika104 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika140 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-10-03 12.3883/100 · v0.14
B2 → A2 · +25 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1558/100 · v0.14
B2 → B2 · +2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1456/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-03
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
25/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 19 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
82/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
3.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

19 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-14

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Kai Siren Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.