Yritysprofiili

Kalevan Hammasteknikot Oy

Kalevan Hammasteknikot Oy:n kotipaikka on Pori. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2012-10-09. Toimiala on hammaslääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €101,125 ja liikevoitto €10,000.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2499888-0VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2499888-0
Toimiala
Hammaslääkäripalvelut
Kunta
Pori
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2012-10-09
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2012-09-21
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kalevanpuisto 51, 28120, Pori

Puhelin: +35825415410Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://kalevan-hammasteknikot.webnode.fiLähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Heinonen Ida EveliinaToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä Kalevan Hammasteknikot Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Kalevan Hammasteknikot Oy:n sijaintipaikkakunta on Pori. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2012-10-09. Toimiala on hammaslääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €101,125 ja liikevoitto €10,000. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €101,125 sekä tilikauden tulokseksi €7,705. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +10.2%, liikevoittoprosentti +9.9% ja omavaraisuusaste +73.6%.

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Yhtiön toimiala on hammasteknisten töiden tekeminen sekä kaikki muu laillinen ja hyvän tavan mukainen toiminta.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet0
PRH jäsennetty0
Profiilin lähdeRikastettu lähdehavainto
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys10.2%
Liikevoittoprosentti9.9%
Omavaraisuusaste73.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Tulos ennen veroja€9,652Edellinen: €11,102
Henkilöstö12Edellinen: Ei vertailuarvoa
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€75,997
2021-12-31
€58,320
2022-12-31
€93,383
2023-12-31
€91,751
2024-12-31
€101,125
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
€3,970
2021-12-31
-€3,304
2022-12-31
€9,977
2023-12-31
€11,077
2024-12-31
€10,000
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
€3,970
2021-12-31
-€3,212
2022-12-31
€8,548
2023-12-31
€8,870
2024-12-31
€7,705
2025-12-31
Varat -kehitys5 kautta
€32,178
2021-12-31
€29,200
2022-12-31
€41,689
2023-12-31
€48,115
2024-12-31
€61,944
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Rikastettu lähdehavainto.

OmavaraisuusasteHyvä
92/100 · Laskussa
73.6 %2024-12-31: 84.3 %
MaksuvalmiusEi arvioitavissa
0/100 · Trenditieto puuttuu
Ei saatavilla2024-12-31: Ei saatavilla
Liikevoitto-%Tyydyttävä
75/100 · Laskussa
9.9 %2024-12-31: 12.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste88.2 %86.2 %80.9 %84.3 %73.6 %
Maksuvalmius-----
Liikevoitto-%5.2 %-5.6 %10.6 %12.0 %9.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2499888-0
EU-tunnusFIFPRO.2499888-0
KuntaPori
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2012-10-09Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2012-10-09Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2012-11-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2012-11-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Heinonen Ida EveliinaToimitusjohtajaLähteitä: 5 · Luottamus: 78%
Heinonen Ida EveliinaVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Heinonen Pertti HenrikVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväKalevan Hammasteknikot Oy
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä85/100
Luottamus arvioonKeskitaso
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusEi riittävästi historiaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
44 verrokkia
Omavaraisuus36%
Heikompi kuin 64 % verrokeista
Kannattavuus41%
Heikompi kuin 59 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu84%
Parempi kuin 84 % verrokeista
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
3 arviota
A2
2026-10-1885/100 · v0.15
A2 → A2
A2
2026-10-1785/100 · v0.15
A2 → A2 · -1 pistettä
  • Näytön laatu: Vahva talousnäyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
A2
2026-09-3086/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
94/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 14 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
74/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
30.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

15 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-05-13

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Kalevan Hammasteknikot Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.