Yritysprofiili

KAMALA Productions Ab

KAMALA Productions Ab:n kotipaikka on Sipoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-06-13. Toimiala on elokuvien, videoiden ja televisio-ohjelmien tuotanto. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €61,854 ja liikevoitto -€19,836.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3368141-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3368141-2
Toimiala
Elokuvien, videoiden ja televisio-ohjelmien tuotanto
Kunta
Sipoo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-06-13
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-05-29
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Aspvägen 12, 04130, Sipoo

Verkkosivu: https://www.kamalaproductions.comLähdehavainto

Tietoa yrityksestä KAMALA Productions Ab

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

KAMALA Productions Ab:n sijaintipaikkakunta on Sipoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-06-13. Toimiala on elokuvien, videoiden ja televisio-ohjelmien tuotanto. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €61,854 ja liikevoitto -€19,836. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-03-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €61,854 sekä tilikauden tulokseksi -€20,146. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -56.8%, liikevoittoprosentti -32.1% ja omavaraisuusaste -39.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-03-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-56.8%
Liikevoittoprosentti-32.1%
Omavaraisuusaste-39.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€5,048Edellinen: €8,335
Edellisten tilikausien voitto/tappio€12,242Edellinen: €4,156
Oma pääoma-€7,904Edellinen: €12,242
Velat€28,079Edellinen: €32,463
Vaihtuvat vastaavat€6,784Edellinen: €26,850
Current liabilities€1,579Edellinen: €5,963
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€143,026
2025-03-31
€61,854
2026-03-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€10,386
2025-03-31
-€19,836
2026-03-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€8,086
2025-03-31
-€20,146
2026-03-31
Varat -kehitys2 kautta
€44,704
2025-03-31
€20,175
2026-03-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Laskussa
-39.2 %2025-03-31: 27.4 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
3.20x2025-03-31: 1.40x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-32.1 %2025-03-31: 7.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-03-312026-03-31
Omavaraisuusaste27.4 %-39.2 %
Maksuvalmius1.40x3.20x
Liikevoitto-%7.3 %-32.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3368141-2
ALV-tunnusFI33681412
EU-tunnusFIFPRO.3368141-2
KuntaSipoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-05-29Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-05-29Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-06-13Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-06-13Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
D
Korkea riskiKAMALA Productions Ab
Luokitus ennallaanD · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä28/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
55 verrokkia
Omavaraisuus25%
Heikompi kuin 75 % verrokeista
Kannattavuus29%
Heikompi kuin 71 % verrokeista
Maksuvalmius82%
Parempi kuin 82 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu9%
Heikompi kuin 91 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika116 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika162 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
D
2026-10-1728/100 · v0.15
D → D
D
2026-09-21 17.3928/100 · v0.14
B2 → D · -25 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-03-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1453/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1453/100 · v0.13
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaD
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
63/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
44/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus D.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
21.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → D.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

8 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-10

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-03-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-10.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

KAMALA Productions Ab -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.