Yritysprofiili

Kasvu-Silta Oy

Kasvu-Silta Oy:n kotipaikka on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1994-11-30. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €43,327 ja liikevoitto -€1,404.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 0969081-0VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
0969081-0
Toimiala
Liikkeenjohdon konsultointi
Kunta
Vantaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1994-11-30
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1994-06-08
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Vaaralan talkootie 10 B, 01230, Vantaa

Verkkosivu: https://www.kasvusilta.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Kasvu-Silta Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Kasvu-Silta Oy:n sijaintipaikkakunta on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1994-11-30. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €43,327 ja liikevoitto -€1,404. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €43,327 sekä tilikauden tulokseksi -€258. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -34.2%, liikevoittoprosentti -3.2% ja omavaraisuusaste +67.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet6
PRH jäsennetty6
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-34.2%
Liikevoittoprosentti-3.2%
Omavaraisuusaste67.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€9,300Edellinen: €8,042
Edellisten tilikausien voitto/tappio€52,103Edellinen: €40,532
Oma pääoma€61,936Edellinen: €62,194
Velat€30,245Edellinen: €34,689
Vaihtuvat vastaavat€12,177Edellinen: €95,664
Current liabilities€30,245Edellinen: €34,689
Liikevaihto -kehitys6 kautta
€47,701
2020-12-31
€49,300
2021-12-31
€53,644
2022-12-31
€56,314
2023-12-31
€65,872
2024-12-31
€43,327
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys6 kautta
-€1,803
2020-12-31
€1,740
2021-12-31
-€1,199
2022-12-31
€8,150
2023-12-31
€13,584
2024-12-31
-€1,404
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys6 kautta
-€2,200
2020-12-31
€2,825
2021-12-31
-€1,199
2022-12-31
€7,769
2023-12-31
€11,570
2024-12-31
-€258
2025-12-31
Varat -kehitys6 kautta
€54,326
2020-12-31
€55,561
2021-12-31
€50,743
2022-12-31
€53,944
2023-12-31
€96,883
2024-12-31
€92,181
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
84/100 · Nousussa
67.2 %2024-12-31: 64.2 %
MaksuvalmiusHeikko
10/100 · Nousussa
0.31x2024-12-31: 0.23x
Liikevoitto-%Heikko
42/100 · Laskussa
-3.2 %2024-12-31: 20.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2020-12-312021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste90.4 %93.5 %91.8 %93.8 %64.2 %67.2 %
Maksuvalmius9.72x13.50x10.09x1.23x0.23x0.31x
Liikevoitto-%-3.8 %3.5 %-2.2 %14.5 %20.6 %-3.2 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus0969081-0
ALV-tunnusFI09690810
EU-tunnusFIFPRO.0969081-0
KuntaVantaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1994-06-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
1994-06-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
1994-11-30Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
1995-03-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaKasvu-Silta Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-11-03
Mallin pistemäärä65/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVaihteleva
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
161 verrokkia
Omavaraisuus35%
Heikompi kuin 65 % verrokeista
Kannattavuus39%
Heikompi kuin 61 % verrokeista
Maksuvalmius61%
Parempi kuin 61 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu38%
Heikompi kuin 62 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika288 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika279 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
B1
2026-11-0365/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-11-01 11.2365/100 · v0.15
A2 → B1 · -20 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
A2
2026-10-1785/100 · v0.15
A2 → A2
A2
2026-09-17 14.5185/100 · v0.14
A3 → A2 · +13 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-03
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
72/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 31 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
84/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
1.11.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
15.10.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2025-12-31.
Tilinpäätös rekisteröityTalousTodennettu lähde
15.10.2026 · PRH / KREKTILINPÄÄTÖSASIAKIRJAT
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

20 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-10-15

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

6 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-11.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Kasvu-Silta Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.