Yritysprofiili

Kasvun Katalyytti Oy

Kasvun Katalyytti Oy:n kotipaikka on Siuro. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-09-10. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €9,682 ja liikevoitto -€6,974.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3232618-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3232618-7
Toimiala
Liikkeenjohdon konsultointi
Kunta
Siuro
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-09-10
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-08-31
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Napukatu 3, 37200, Siuro

Verkkosivu: https://www.kirsielinakallio.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Kasvun Katalyytti Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Kasvun Katalyytti Oy:n sijaintipaikkakunta on Siuro. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-09-10. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €9,682 ja liikevoitto -€6,974. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €9,682 sekä tilikauden tulokseksi -€7,166. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -62.4%, liikevoittoprosentti -72.0% ja omavaraisuusaste -855.6%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-62.4%
Liikevoittoprosentti-72.0%
Omavaraisuusaste-855.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €1,288
Rahat ja pankkisaamiset€53Edellinen: €1,679
Edellisten tilikausien voitto/tappio€1,302Edellinen: -€1,169
Oma pääoma-€5,865Edellinen: €1,302
Velat€6,550Edellinen: €5,307
Vaihtuvat vastaavat€685Edellinen: €6,609
Current liabilities€6,550Edellinen: €5,307
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€25,754
2024-12-31
€9,682
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€2,926
2024-12-31
-€6,974
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€2,471
2024-12-31
-€7,166
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€6,609
2024-12-31
€685
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Laskussa
-855.6 %2024-12-31: 19.7 %
MaksuvalmiusHeikko
0/100 · Laskussa
0.01x2024-12-31: 0.32x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-72.0 %2024-12-31: 10.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste19.7 %-855.6 %
Maksuvalmius0.32x0.01x
Liikevoitto-%10.8 %-72.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3232618-7
ALV-tunnusFI32326187
EU-tunnusFIFPRO.3232618-7
KuntaSiuro
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-09-10Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-09-10Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2021-10-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-10-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
D
Korkea riskiKasvun Katalyytti Oy
Luokitus laskiB1 → D · uusi analyysi 2026-09-26
Mallin pistemäärä23/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
119 verrokkia
Omavaraisuus2%
Heikompi kuin 98 % verrokeista
Kannattavuus16%
Heikompi kuin 84 % verrokeista
Maksuvalmius34%
Heikompi kuin 66 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu10%
Heikompi kuin 90 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika129 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika124 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Toimialan matalampi häiriöriski
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
D
2026-09-26 07.5923/100 · v0.14
B1 → D · -37 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1560/100 · v0.14
B2 → B1 · +2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1458/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaD
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-26
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
72/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
46/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
26.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → D.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

5 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-04-25

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Kasvun Katalyytti Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.