Yritysprofiili

Kasvun Luotsi Oy

Kasvun Luotsi Oy:n kotipaikka on Oulu. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-12-03. Toimiala on muualla luokittelematon muu monenlainen sosiaalihuollon avopalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €42,461 ja liikevoitto €190.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3174416-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3174416-8
Toimiala
Muualla luokittelematon muu monenlainen sosiaalihuollon avopalvelutoiminta
Kunta
Oulu
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2020-12-03
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-12-01
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Temmitie 6, 90800, Oulu

Verkkosivu: https://www.kasvunluotsi.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Kasvun Luotsi Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Kasvun Luotsi Oy:n sijaintipaikkakunta on Oulu. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-12-03. Toimiala on muualla luokittelematon muu monenlainen sosiaalihuollon avopalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €42,461 ja liikevoitto €190. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €42,461 sekä tilikauden tulokseksi €188. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -24.2%, liikevoittoprosentti +0.4% ja omavaraisuusaste +27.6%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-24.2%
Liikevoittoprosentti0.4%
Omavaraisuusaste27.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €1,722
Rahat ja pankkisaamiset€3,989Edellinen: €2,280
Edellisten tilikausien voitto/tappio€1,809Edellinen: €10,626
Oma pääoma€1,997Edellinen: €1,809
Velat€5,244Edellinen: €6,232
Vaihtuvat vastaavat€7,242Edellinen: €8,041
Current liabilities€5,244Edellinen: €6,232
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€56,004
2024-12-31
€42,461
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€8,815
2024-12-31
€190
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€8,817
2024-12-31
€188
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€8,041
2024-12-31
€7,242
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
34/100 · Nousussa
27.6 %2024-12-31: 22.5 %
MaksuvalmiusVälttävä
25/100 · Nousussa
0.76x2024-12-31: 0.37x
Liikevoitto-%Välttävä
51/100 · Nousussa
0.5 %2024-12-31: -15.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste22.5 %27.6 %
Maksuvalmius0.37x0.76x
Liikevoitto-%-15.3 %0.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3174416-8
EU-tunnusFIFPRO.3174416-8
KuntaOulu
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2020-12-03Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2020-12-17Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-05-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2021-05-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväKasvun Luotsi Oy
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-09-25
Mallin pistemäärä55/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
438 verrokkia
Omavaraisuus33%
Heikompi kuin 67 % verrokeista
Kannattavuus50%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Maksuvalmius65%
Parempi kuin 65 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu21%
Heikompi kuin 79 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika20 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika24 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B2
2026-09-25 02.1455/100 · v0.14
B2 → B2 · +2 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1553/100 · v0.14
B2 → B2 · -1 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1454/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-25
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
41/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
55/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

7 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-01-20

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Kasvun Luotsi Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.