Yritysprofiili

Kauneusstudio Lumikide Oy

Kauneusstudio Lumikide Oy:n kotipaikka on Kuusamo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-01-01. Toimiala on kauneudenhoitopalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-01-31 liikevaihto oli €146,588 ja liikevoitto €4,289.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3332210-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3332210-2
Toimiala
Kauneudenhoitopalvelut
Kunta
Kuusamo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-01-01
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-12-16
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kelantie 4 A 2, 93600, Kuusamo

Verkkosivu: https://www.lumikide.comLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Kauneusstudio Lumikide Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Kauneusstudio Lumikide Oy:n sijaintipaikkakunta on Kuusamo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-01-01. Toimiala on kauneudenhoitopalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-01-31 liikevaihto oli €146,588 ja liikevoitto €4,289. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-01-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €146,588 sekä tilikauden tulokseksi €2,998. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +44.4%, liikevoittoprosentti +2.9% ja omavaraisuusaste +28.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-01-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys44.4%
Liikevoittoprosentti2.9%
Omavaraisuusaste28.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€35,759Edellinen: €33,992
Inventory€15,138Edellinen: €16,002
Rahat ja pankkisaamiset€33,303Edellinen: €25,893
Advances received€16,977Edellinen: €12,168
Edellisten tilikausien voitto/tappio€14,797Edellinen: €5,875
Oma pääoma€17,795Edellinen: €16,082
Velat€45,315Edellinen: €43,043
Vaihtuvat vastaavat€53,091Edellinen: €44,452
Current liabilities€45,315Edellinen: €40,336
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€162,559
2024-01-31
€101,523
2025-01-31
€146,588
2026-01-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€7,923
2024-01-31
€13,757
2025-01-31
€4,289
2026-01-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
€5,875
2024-01-31
€10,208
2025-01-31
€2,998
2026-01-31
Varat -kehitys3 kautta
€48,952
2024-01-31
€59,126
2025-01-31
€63,110
2026-01-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
48/100 · Nousussa
38.6 %2025-01-31: 34.3 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
36/100 · Nousussa
1.07x2025-01-31: 1.04x
Liikevoitto-%Välttävä
56/100 · Laskussa
2.4 %2025-01-31: 10.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-01-312025-01-312026-01-31
Omavaraisuusaste32.0 %34.3 %38.6 %
Maksuvalmius0.95x1.04x1.07x
Liikevoitto-%4.8 %10.2 %2.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3332210-2
ALV-tunnusFI33322102
EU-tunnusFIFPRO.3332210-2
KuntaKuusamo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-01-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2023-01-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-01-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-01-01Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-01-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaKauneusstudio Lumikide Oy
Luokitus nousiB2 → B1 · uusi analyysi 2026-09-15
Mallin pistemäärä65/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on ollut vaihtelevaa usealla osa-alueella.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVaihteleva
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
386 verrokkia
Omavaraisuus38%
Heikompi kuin 62 % verrokeista
Kannattavuus36%
Heikompi kuin 64 % verrokeista
Maksuvalmius99%
Parempi kuin 99 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu84%
Parempi kuin 84 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika117 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika117 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Toimialan matalampi häiriöriski
Huomioitavat riskitekijät
  • Merkittävää vaihtelua usealla talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-09-15 13.3165/100 · v0.14
B2 → B1 · +8 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-01-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1457/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1457/100 · v0.13
B2 → B2 · +1 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1356/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-15
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
43/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

4 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-05-28

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-01-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Kauneusstudio Lumikide Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.