Yritysprofiili

Kauniala Oy

Kauniala Oy:n kotipaikka on Osoite Tuntematon. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1998-12-16. Toimiala on kahvilat ja muu alkoholittomien juomien tarjoilu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €1,840 ja liikevoitto -€2,875.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 1506810-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
1506810-4
Toimiala
Kahvilat ja muu alkoholittomien juomien tarjoilu
Kunta
Osoite Tuntematon
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1998-12-16
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1998-12-17
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: 00000, Osoite Tuntematon

Puhelin: +358306342000Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.kauniala.fiLähdehavainto

Linkedin-profiili: https://www.linkedin.com/company/attendosuomiLähde: yrityksen verkkosivu

Instagram-profiili: https://www.instagram.com/attendo_suomiLähde: yrityksen verkkosivu

Facebook-profiili: https://www.facebook.com/attendosuomiLähde: yrityksen verkkosivu

Henkilöt ja päätöksentekijät

Marjo Suutarijohtaja

Sähköposti: Sähköposti saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Puhelin: Puhelin saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Suorat yhteystiedot saatavilla kirjautuneilleOsa henkilötason yhteystiedoista näytetään vain rekisteröityneille käyttäjille. Tiedot perustuvat julkisiin lähteisiin, kuten yrityksen omiin verkkosivuihin.Kirjaudu nähdäksesi päätöksentekijöiden yhteystiedot

Tietoa yrityksestä Kauniala Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Kauniala Oy:n sijaintipaikkakunta on Osoite Tuntematon. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1998-12-16. Toimiala on kahvilat ja muu alkoholittomien juomien tarjoilu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €1,840 ja liikevoitto -€2,875. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €1,840 sekä tilikauden tulokseksi €26,090. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -99.3%, liikevoittoprosentti -150.0% ja omavaraisuusaste +97.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet0
PRH jäsennetty0
Profiilin lähdeLähdehavainto
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-99.3%
Liikevoittoprosentti-150.0%
Omavaraisuusaste97.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Tulos ennen veroja-€709Edellinen: -€59,040
Henkilöstö1Edellinen: 2
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€209,000
2021-12-31
€228,369
2022-12-31
€290,736
2023-12-31
€256,158
2024-12-31
€1,840
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
€21,000
2021-12-31
€8,229
2022-12-31
€29,397
2023-12-31
-€58,558
2024-12-31
-€2,875
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
€23,000
2021-12-31
€6,618
2022-12-31
€24,430
2023-12-31
-€26,040
2024-12-31
€26,090
2025-12-31
Varat -kehitys5 kautta
€102,000
2021-12-31
€106,466
2022-12-31
€133,482
2023-12-31
€117,911
2024-12-31
€111,443
2025-12-31

Muut talousluvut

Yrityksen talouslukuja eri vuosilta.

Avainluku202620252024202320222021
Liikevaihto-1 840 €256 158 €290 736 €228 369 €209 000 €
Liikevaihdon kehitys-−99,3 %−11,9 %27,3 %9,3 %-
Liikevoitto-−2 875 €−58 558 €29 397 €8 229 €21 000 €
EBIT-−150 %−23 %10 %3,5 %10 %
Tilikauden tulos-26 090 €−26 040 €24 430 €6 618 €23 000 €
Tulos ennen veroja-−709 €−59 040 €24 430 €6 618 €-
Omavaraisuusaste-97,3 %69,5 %81,2 %78,5 %75,5 %
Tase yhteensä-111 443 €117 911 €133 482 €106 466 €102 000 €
Henkilöstö11212-

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Lähdehavainto.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
97.3 %2024-12-31: 69.5 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
37.30x2024-12-31: 5.48x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-150.0 %2024-12-31: -23.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste75.5 %78.5 %81.2 %69.5 %97.3 %
Maksuvalmius3.92x4.43x5.16x5.48x37.30x
Liikevoitto-%10.0 %3.5 %10.0 %-23.0 %-150.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus1506810-4
ALV-tunnusFI15068104
EU-tunnusFIFPRO.1506810-4
KuntaOsoite Tuntematon
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1998-10-08Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
1998-12-16Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
1998-12-17Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
1999-05-26Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Suoria yhteystietoja saatavilla kirjautuneille käyttäjille.

Holmqvist Virpi KatriinaPuheenjohtajaLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Mäkelä Joni JuhaniVarsinainen jäsenLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Sakki Joonas TapioVarsinainen jäsenLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Peltomäki Teemu TapaniProkuristiLähteitä: 1 · Luottamus: 78%
Huurre EveliinaProkuristiLähteitä: 1 · Luottamus: 78%
Anna-Mari RiihimäkiPäävastuullinen tilintarkastajaLähteitä: 1 · Luottamus: 76%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväKauniala Oy
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-11-06
Mallin pistemäärä57/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee · 2 peräkkäistä kautta
KannattavuusHeikkenee · 2 peräkkäistä kautta
VakavaraisuusVaihteleva
MaksuvalmiusParanee · 3 peräkkäistä kautta
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
40 verrokkia
Omavaraisuus88%
Parempi kuin 88 % verrokeista
Kannattavuus13%
Heikompi kuin 87 % verrokeista
Maksuvalmius98%
Parempi kuin 98 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu13%
Heikompi kuin 87 % verrokeista
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
3 arviota
B2
2026-11-0657/100 · v0.15
B2 → B2
B2
2026-10-1757/100 · v0.15
B2 → B2 · +2 pistettä
  • Liikevaihto: Ei riittävästi historiaa → Heikkenee
  • Kannattavuus: Ei riittävästi historiaa → Heikkenee
  • Vakavaraisuus: Ei riittävästi historiaa → Vaihteleva
B2
2026-09-1755/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-06
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
14/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 27 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
70/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Edustamisoikeuksia koskeva rekisteritapahtumaRekisteriTodennettu lähde
3.11.2026 · PRH / KREKHALLITUS · PROKURAT · TOIMITUSJOHTAJAT
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

28 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-11-03

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Kauniala Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.