Yritysprofiili

Kavallinmäki Oy

Kavallinmäki Oy:n kotipaikka on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1989-06-28. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €125,485 ja liikevoitto €69,097.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 0770093-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
0770093-1
Toimiala
Muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Kunta
Espoo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1989-06-28
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1989-11-06
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: korpilammentie 16, 02970, Espoo

Postiosoite: Korpilammentie 16, 02970, Espoo

Tietoa yrityksestä Kavallinmäki Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Kavallinmäki Oy:n sijaintipaikkakunta on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1989-06-28. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €125,485 ja liikevoitto €69,097. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2024-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €125,485 sekä tilikauden tulokseksi €14,762. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -60.2%, liikevoittoprosentti +55.1% ja omavaraisuusaste +69.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2024-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-60.2%
Liikevoittoprosentti55.1%
Omavaraisuusaste69.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€213,195Edellinen: €103,435
Rahat ja pankkisaamiset€105,807Edellinen: €25,300
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€343,440Edellinen: -€474,474
Oma pääoma€1,814,894Edellinen: €1,808,133
Velat€782,683Edellinen: €857,904
Vaihtuvat vastaavat€152,774Edellinen: €55,970
Current liabilities€380,921Edellinen: €138,724
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€315,544
2023-12-31
€125,485
2024-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€89,765
2023-12-31
€69,097
2024-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€48,938
2023-12-31
€14,762
2024-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€2,665,940
2023-12-31
€2,597,577
2024-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
87/100 · Nousussa
69.9 %2023-12-31: 67.8 %
MaksuvalmiusHeikko
9/100 · Nousussa
0.28x2023-12-31: 0.18x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
20.4 %2023-12-31: 21.4 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-31
Omavaraisuusaste67.8 %69.9 %
Maksuvalmius0.18x0.28x
Liikevoitto-%21.4 %20.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus0770093-1
ALV-tunnusFI07700931
EU-tunnusFIFPRO.0770093-1
KuntaEspoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1989-06-28Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
1989-11-06Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2002-01-01Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2020-05-12Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväKavallinmäki Oy
Luokitus ennallaanA3 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä79/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
131 verrokkia
Omavaraisuus66%
Parempi kuin 66 % verrokeista
Kannattavuus59%
Parempi kuin 59 % verrokeista
Maksuvalmius45%
Heikompi kuin 55 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu4%
Heikompi kuin 96 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika286 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika286 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-10-1779/100 · v0.15
A3 → A3 · +1 pistettä
A3
2026-09-26 22.5778/100 · v0.14
A3 → A3 · +1 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1577/100 · v0.14
B1 → A3 · +13 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1464/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 37 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
81/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
13.10.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2025-12-31.
Tilinpäätös rekisteröityTalousTodennettu lähde
13.10.2026 · PRH / KREKTILINPÄÄTÖSASIAKIRJAT
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

24 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-10-13

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Kavallinmäki Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.