Yritysprofiili

Keuruun Luonnonmarjat Oy

Keuruun Luonnonmarjat Oy:n kotipaikka on Haapamäki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-08-11. Toimiala on luonnonvaraisina kasvavien tuotteiden keruu pois lukien puu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €234,801 ja liikevoitto €1,107.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3227824-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3227824-2
Toimiala
Luonnonvaraisina kasvavien tuotteiden keruu pois lukien puu
Kunta
Haapamäki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-08-11
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-08-09
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Ristajoentie 20, 42800, Haapamäki

Henkilöt ja päätöksentekijät

Hokkinen Tarja TuulikkiToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä Keuruun Luonnonmarjat Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Keuruun Luonnonmarjat Oy:n sijaintipaikkakunta on Haapamäki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-08-11. Toimiala on luonnonvaraisina kasvavien tuotteiden keruu pois lukien puu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €234,801 ja liikevoitto €1,107. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €234,801 sekä tilikauden tulokseksi €882. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +53.9%, liikevoittoprosentti +0.5% ja omavaraisuusaste +45.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys53.9%
Liikevoittoprosentti0.5%
Omavaraisuusaste45.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€7,209Edellinen: €3,600
Edellisten tilikausien voitto/tappio€2,665Edellinen: €367
Tulos ennen veroja€1,101Edellinen: €2,865
Oma pääoma€3,547Edellinen: €2,665
Velat€4,268Edellinen: €2,988
Vaihtuvat vastaavat€7,815Edellinen: €5,653
Current liabilities€4,268Edellinen: €2,988
Henkilöstö1Edellinen: 1
Liikevaihto -kehitys4 kautta
€164,217
2022-12-31
€35,856
2023-12-31
€152,598
2024-12-31
€234,801
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys4 kautta
-€270
2022-12-31
€791
2023-12-31
€2,838
2024-12-31
€1,107
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys4 kautta
-€279
2022-12-31
€647
2023-12-31
€2,298
2024-12-31
€882
2025-12-31
Varat -kehitys4 kautta
€2,312
2022-12-31
€3,223
2023-12-31
€5,653
2024-12-31
€7,815
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
57/100 · Laskussa
45.4 %2024-12-31: 47.1 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
56/100 · Nousussa
1.69x2024-12-31: 1.20x
Liikevoitto-%Välttävä
51/100 · Laskussa
0.5 %2024-12-31: 1.9 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste-12.1 %11.4 %47.1 %45.4 %
Maksuvalmius--1.20x1.69x
Liikevoitto-%-0.2 %2.2 %1.9 %0.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3227824-2
ALV-tunnusFI32278242
EU-tunnusFIFPRO.3227824-2
KuntaHaapamäki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-08-09Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-08-09Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2021-08-11Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-08-11Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Hokkinen Tarja TuulikkiToimitusjohtajaLähteitä: 5 · Luottamus: 78%
Hokkinen Tarja TuulikkiVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Hyödynmaa Jussi VeikkoVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväKeuruun Luonnonmarjat Oy
Luokitus ennallaanA3 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä77/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee · 2 peräkkäistä kautta
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
67 verrokkia
Omavaraisuus60%
Parempi kuin 60 % verrokeista
Kannattavuus16%
Heikompi kuin 84 % verrokeista
Maksuvalmius88%
Parempi kuin 88 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu93%
Parempi kuin 93 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika121 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika121 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus1 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Samanaikainen elpyminen 3 talouden osa-alueella
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
3 arviota
A3
2026-10-1877/100 · v0.15
A3 → A3 · +4 pistettä
  • Maksuvalmius: Ei riittävästi historiaa → Paranee
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1573/100 · v0.14
A3 → A3
  • Liikevaihto: Paranee
  • Kannattavuus: Vakaa
  • Vakavaraisuus: Paranee
A3
2026-09-1473/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
92/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
46/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

5 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-04-29

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Keuruun Luonnonmarjat Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.