Yritysprofiili

Kh Forest Oy

Kh Forest Oy:n kotipaikka on Nurmijärvi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2018-10-31. Toimiala on metsänhoito. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €817,366 ja liikevoitto €46,720.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2946181-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2946181-2
Toimiala
Metsänhoito
Kunta
Nurmijärvi
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2018-10-31
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2018-10-15
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Ilvesvuorenkatu 20 B, 01900, Nurmijärvi

Tietoa yrityksestä Kh Forest Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Kh Forest Oy:n sijaintipaikkakunta on Nurmijärvi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2018-10-31. Toimiala on metsänhoito. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €817,366 ja liikevoitto €46,720. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €817,366 sekä tilikauden tulokseksi €38,694. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +12.0%, liikevoittoprosentti +5.7% ja omavaraisuusaste +20.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys12.0%
Liikevoittoprosentti5.7%
Omavaraisuusaste20.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€148,107Edellinen: €131,078
Edellisten tilikausien voitto/tappio€22,646Edellinen: €122,326
Oma pääoma€63,840Edellinen: €25,146
Velat€240,896Edellinen: €226,077
Vaihtuvat vastaavat€257,875Edellinen: €194,262
Current liabilities€209,360Edellinen: €182,826
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€729,619
2024-12-31
€817,366
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€74,085
2024-12-31
€46,720
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€99,681
2024-12-31
€38,694
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€251,223
2024-12-31
€304,737
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
26/100 · Nousussa
20.9 %2024-12-31: 10.0 %
MaksuvalmiusVälttävä
24/100 · Laskussa
0.71x2024-12-31: 0.72x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
64/100 · Nousussa
5.7 %2024-12-31: -10.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste10.0 %20.9 %
Maksuvalmius0.72x0.71x
Liikevoitto-%-10.2 %5.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2946181-2
ALV-tunnusFI29461812
EU-tunnusFIFPRO.2946181-2
KuntaNurmijärvi
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2018-10-15Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2018-10-15Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2018-10-31Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2018-10-31Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2024-01-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaKh Forest Oy
Luokitus laskiA3 → B1 · uusi analyysi 2026-09-19
Mallin pistemäärä67/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
82 verrokkia
Omavaraisuus29%
Heikompi kuin 71 % verrokeista
Kannattavuus44%
Heikompi kuin 56 % verrokeista
Maksuvalmius54%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu77%
Parempi kuin 77 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika113 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika110 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
  • Toimialan matalampi häiriöriski
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-09-19 07.2867/100 · v0.14
A3 → B1 · -4 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1471/100 · v0.14
A3 → A3
A3
2026-09-1471/100 · v0.13
B1 → A3 · +7 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1364/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-19
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
100/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 7 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
64/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
19.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

12 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-23

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-01-16.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Kh Forest Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.