Yritysprofiili

KH-Hammashoito Oy

KH-Hammashoito Oy:n kotipaikka on Vöyri. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2003-09-22. Toimiala on hammaslääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €93,147 ja liikevoitto €20,788.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 1851490-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
1851490-7
Toimiala
Hammaslääkäripalvelut
Kunta
Vöyri
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2003-09-22
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2003-09-12
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Riipakka 7, 66600, Vöyri

Tietoa yrityksestä KH-Hammashoito Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

KH-Hammashoito Oy:n sijaintipaikkakunta on Vöyri. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2003-09-22. Toimiala on hammaslääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €93,147 ja liikevoitto €20,788. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2024-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €93,147 sekä tilikauden tulokseksi €16,670. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -56.6%, liikevoittoprosentti +22.3% ja omavaraisuusaste +99.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2024-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-56.6%
Liikevoittoprosentti22.3%
Omavaraisuusaste99.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€23,660Edellinen: €77,173
Oma pääoma€24,670Edellinen: €78,733
Velat€54Edellinen: €10,494
Vaihtuvat vastaavat€23,882Edellinen: €88,386
Current liabilities€54Edellinen: €10,494
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€214,822
2023-12-31
€93,147
2024-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€88,238
2023-12-31
€20,788
2024-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€70,733
2023-12-31
€16,670
2024-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€89,227
2023-12-31
€24,723
2024-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
99.8 %2023-12-31: 88.2 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
442.00x2023-12-31: 7.35x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
22.3 %2023-12-31: 41.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-31
Omavaraisuusaste88.2 %99.8 %
Maksuvalmius7.35x442.00x
Liikevoitto-%41.1 %22.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus1851490-7
EU-tunnusFIFPRO.1851490-7
KuntaVöyri
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2003-09-19Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2003-09-22Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2003-10-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväKH-Hammashoito Oy
Luokitus nousiA3 → A2 · uusi analyysi 2026-09-16
Mallin pistemäärä85/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
60 verrokkia
Omavaraisuus95%
Parempi kuin 95 % verrokeista
Kannattavuus60%
Parempi kuin 60 % verrokeista
Maksuvalmius98%
Parempi kuin 98 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu5%
Heikompi kuin 95 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika37 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika73 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-09-16 21.0285/100 · v0.14
A3 → A2 · +11 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1474/100 · v0.14
A3 → A3
A3
2026-09-1474/100 · v0.13
B1 → A3 · +9 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1365/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-16
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
94/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 23 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
71/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
16.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

16 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-02-06

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2024-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

KH-Hammashoito Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.