Yritysprofiili

Kiinteistö Nukari Oy

Kiinteistö Nukari Oy:n kotipaikka on Kempele. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-07-17. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2023-12-31 liikevaihto oli €11,940 ja liikevoitto -€21,146.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2839508-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2839508-3
Toimiala
Muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Kunta
Kempele
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2017-07-17
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2017-06-13
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Professorintie 11 B, 90440, Kempele

Postiosoite: Venekatu 2, 48910, Kotka

Tietoa yrityksestä Kiinteistö Nukari Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Kiinteistö Nukari Oy:n sijaintipaikkakunta on Kempele. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-07-17. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2023-12-31 liikevaihto oli €11,940 ja liikevoitto -€21,146. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2023-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €11,940 sekä tilikauden tulokseksi -€22,531. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -83.6%, liikevoittoprosentti -177.1% ja omavaraisuusaste +89.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2023-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-83.6%
Liikevoittoprosentti-177.1%
Omavaraisuusaste89.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €48,297
Rahat ja pankkisaamiset€4,582Edellinen: €114,496
Edellisten tilikausien voitto/tappio€105,217Edellinen: €65,088
Oma pääoma€142,685Edellinen: €179,583
Velat€16,768Edellinen: €66,076
Vaihtuvat vastaavat€74,816Edellinen: €169,786
Current liabilities€16,768Edellinen: €66,076
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€72,626
2022-12-31
€11,940
2023-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€71,715
2022-12-31
-€21,146
2023-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€54,495
2022-12-31
-€22,531
2023-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€245,659
2022-12-31
€159,454
2023-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
89.5 %2022-12-31: 73.1 %
MaksuvalmiusHeikko
9/100 · Laskussa
0.27x2022-12-31: 1.73x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-177.1 %2022-12-31: 59.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2022-12-312023-12-31
Omavaraisuusaste73.1 %89.5 %
Maksuvalmius1.73x0.27x
Liikevoitto-%59.3 %-177.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2839508-3
ALV-tunnusFI28395083
EU-tunnusFIFPRO.2839508-3
KuntaKempele
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2017-07-17Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2017-07-17Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2017-10-02Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2017-10-05Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2024-05-08Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväKiinteistö Nukari Oy
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä57/100
Luottamus arvioonMatala
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
97 verrokkia
Omavaraisuus60%
Parempi kuin 60 % verrokeista
Kannattavuus5%
Heikompi kuin 95 % verrokeista
Maksuvalmius56%
Parempi kuin 56 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu9%
Heikompi kuin 91 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiViivästynytPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika321 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika234 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Lasketut talousluvut ovat vanhempia kuin uusin ilmoitettu tilinpäätös
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B2
2026-10-1857/100 · v0.15
B2 → B2
B2
2026-10-1757/100 · v0.15
B2 → B2
B2
2026-09-28 05.3857/100 · v0.14
B1 → B2 · -8 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2023-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Matala.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B1
2026-09-1565/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 9 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
63/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
28.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

12 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2024-11-16

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2023-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Kiinteistö Nukari Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.