Yritysprofiili

Kilavet Oy

Kilavet Oy:n kotipaikka on Ylöjärvi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2018-06-07. Toimiala on eläinlääkintäpalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-10-31 liikevaihto oli €38,441 ja liikevoitto -€7,747.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2916205-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2916205-4
Toimiala
Eläinlääkintäpalvelut
Kunta
Ylöjärvi
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2018-06-07
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2018-05-20
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Lehmustanhua 7, 33480, Ylöjärvi

Tietoa yrityksestä Kilavet Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Kilavet Oy:n sijaintipaikkakunta on Ylöjärvi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2018-06-07. Toimiala on eläinlääkintäpalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-10-31 liikevaihto oli €38,441 ja liikevoitto -€7,747. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-10-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €38,441 sekä tilikauden tulokseksi -€9,184. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +32.7%, liikevoittoprosentti -20.2% ja omavaraisuusaste +64.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-10-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty4
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys32.7%
Liikevoittoprosentti-20.2%
Omavaraisuusaste64.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€10,050Edellinen: €37,790
Rahat ja pankkisaamiset€1,739Edellinen: €12,226
Edellisten tilikausien voitto/tappio€99,630Edellinen: €106,244
Oma pääoma€92,946Edellinen: €111,030
Velat€50,593Edellinen: €44,455
Vaihtuvat vastaavat€7,794Edellinen: €15,498
Current liabilities€20,698Edellinen: €8,060
Liikevaihto -kehitys4 kautta
€157,518
2022-10-31
€14,904
2023-10-31
€28,974
2024-10-31
€38,441
2025-10-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys4 kautta
€16,572
2022-10-31
-€16,315
2023-10-31
€5,535
2024-10-31
-€7,747
2025-10-31
Tilikauden tulos -kehitys4 kautta
€11,766
2022-10-31
-€18,688
2023-10-31
€2,286
2024-10-31
-€9,184
2025-10-31
Varat -kehitys4 kautta
€207,421
2022-10-31
€170,575
2023-10-31
€155,484
2024-10-31
€143,539
2025-10-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
81/100 · Laskussa
64.8 %2024-10-31: 71.4 %
MaksuvalmiusHeikko
3/100 · Laskussa
0.08x2024-10-31: 1.52x
Liikevoitto-%Heikko
10/100 · Laskussa
-16.0 %2024-10-31: 8.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2022-10-312023-10-312024-10-312025-10-31
Omavaraisuusaste71.8 %69.3 %71.4 %64.8 %
Maksuvalmius5.62x1.64x1.52x0.08x
Liikevoitto-%10.4 %-42.7 %8.3 %-16.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2916205-4
ALV-tunnusFI29162054
EU-tunnusFIFPRO.2916205-4
KuntaYlöjärvi
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2018-05-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2018-05-20Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2018-05-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2018-06-07Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2018-06-07Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaKilavet Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-09-15
Mallin pistemäärä67/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee · 2 peräkkäistä kautta
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
318 verrokkia
Omavaraisuus56%
Parempi kuin 56 % verrokeista
Kannattavuus21%
Heikompi kuin 79 % verrokeista
Maksuvalmius98%
Parempi kuin 98 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu83%
Parempi kuin 83 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika25 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika75 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-09-15 13.3167/100 · v0.14
B1 → B1 · -2 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-10-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1469/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1469/100 · v0.13
B1 → B1 · +7 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1362/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-15
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
89/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 8 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
67/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

10 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-11-25

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-10-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Kilavet Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.