Yritysprofiili

KIVASET OY

KIVASET OY:n kotipaikka on Lohja. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2014-07-04. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-06-30 liikevaihto oli €17,122 ja liikevoitto €372.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2629285-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2629285-7
Toimiala
Talonrakentaminen
Kunta
Lohja
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2014-07-04
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2014-07-01
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Katterkalliontie 63, 08100, Lohja

Verkkosivu: https://www.kivaset.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä KIVASET OY

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

KIVASET OY:n sijaintipaikkakunta on Lohja. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2014-07-04. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-06-30 liikevaihto oli €17,122 ja liikevoitto €372. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-06-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €17,122 sekä tilikauden tulokseksi €369. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +11.6%, liikevoittoprosentti +2.2% ja omavaraisuusaste -2.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-06-30

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys11.6%
Liikevoittoprosentti2.2%
Omavaraisuusaste-2.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€1,855Edellinen: €2,295
Rahat ja pankkisaamiset€1,839Edellinen: €521
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€2,928Edellinen: -€4,151
Oma pääoma-€59Edellinen: -€428
Velat€2,844Edellinen: €2,293
Vaihtuvat vastaavat€1,965Edellinen: €771
Current liabilities€2,844Edellinen: €2,293
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€15,345
2024-06-30
€17,122
2025-06-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€530
2024-06-30
€372
2025-06-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€1,223
2024-06-30
€369
2025-06-30
Varat -kehitys2 kautta
€1,865
2024-06-30
€2,785
2025-06-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Nousussa
-2.1 %2024-06-30: -22.9 %
MaksuvalmiusVälttävä
22/100 · Nousussa
0.65x2024-06-30: 0.23x
Liikevoitto-%Välttävä
55/100 · Laskussa
2.0 %2024-06-30: 3.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-06-302025-06-30
Omavaraisuusaste-22.9 %-2.1 %
Maksuvalmius0.23x0.65x
Liikevoitto-%3.0 %2.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2629285-7
ALV-tunnusFI26292857
EU-tunnusFIFPRO.2629285-7
KuntaLohja
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2014-07-04Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2014-07-04Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-02-02Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-02-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaKIVASET OY
Luokitus laskiB2 → B3 · uusi analyysi 2026-10-05
Mallin pistemäärä40/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
149 verrokkia
Omavaraisuus21%
Heikompi kuin 79 % verrokeista
Kannattavuus54%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Maksuvalmius59%
Parempi kuin 59 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu79%
Parempi kuin 79 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika142 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika142 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B3
2026-10-05 09.5640/100 · v0.14
B2 → B3 · -17 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-06-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1557/100 · v0.14
B2 → B2 · +2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1455/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-05
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
25/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 12 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
77/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
5.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

17 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-11-19

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-06-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

KIVASET OY -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.