Yritysprofiili

Kivirakennus Kamula Oy

Kivirakennus Kamula Oy:n kotipaikka on Nokia. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-05-04. Toimiala on maisemanhoitopalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €122,812 ja liikevoitto -€6,357.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3283308-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3283308-2
Toimiala
Maisemanhoitopalvelut
Kunta
Nokia
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-05-04
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-04-26
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Tattikatu 21 D, 37130, Nokia

Tietoa yrityksestä Kivirakennus Kamula Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Kivirakennus Kamula Oy:n sijaintipaikkakunta on Nokia. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-05-04. Toimiala on maisemanhoitopalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €122,812 ja liikevoitto -€6,357. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-03-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €122,812 sekä tilikauden tulokseksi -€6,372. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +23.5%, liikevoittoprosentti -5.2% ja omavaraisuusaste -3.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-03-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys23.5%
Liikevoittoprosentti-5.2%
Omavaraisuusaste-3.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€320Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€2,088Edellinen: €1,926
Edellisten tilikausien voitto/tappio€6,118Edellinen: €795
Oma pääoma-€255Edellinen: €6,118
Velat€8,086Edellinen: €3,522
Vaihtuvat vastaavat€4,563Edellinen: €9,639
Current liabilities€8,086Edellinen: €3,522
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€99,425
2025-03-31
€122,812
2026-03-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€6,562
2025-03-31
-€6,357
2026-03-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€5,322
2025-03-31
-€6,372
2026-03-31
Varat -kehitys2 kautta
€9,639
2025-03-31
€7,831
2026-03-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Laskussa
-3.3 %2025-03-31: 63.5 %
MaksuvalmiusHeikko
9/100 · Laskussa
0.26x2025-03-31: 0.55x
Liikevoitto-%Heikko
37/100 · Laskussa
-5.2 %2025-03-31: 6.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-03-312026-03-31
Omavaraisuusaste63.5 %-3.3 %
Maksuvalmius0.55x0.26x
Liikevoitto-%6.6 %-5.2 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3283308-2
ALV-tunnusFI32833082
EU-tunnusFIFPRO.3283308-2
KuntaNokia
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-04-26Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-05-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2022-05-04Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-05-04Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2022-08-22Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
D
Korkea riskiKivirakennus Kamula Oy
Luokitus ennallaanD · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä21/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
299 verrokkia
Omavaraisuus13%
Heikompi kuin 87 % verrokeista
Kannattavuus12%
Heikompi kuin 88 % verrokeista
Maksuvalmius49%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu82%
Parempi kuin 82 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika108 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika116 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
D
2026-10-1821/100 · v0.15
D → D
D
2026-09-22 01.0821/100 · v0.14
B2 → D · -33 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-03-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1554/100 · v0.14
B2 → B2 · -1 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1355/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaD
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Luokituksessa on huomioitu vakava taloudellinen riskisignaali. Tarkista myös profiilin taloustiedot.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
64/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
48/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus D.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
22.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → D.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

5 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-05-29

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-03-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-02-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Kivirakennus Kamula Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.