Yritysprofiili

Klaukkalan Tennishallit Oy

Klaukkalan Tennishallit Oy:n kotipaikka on Klaukkala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1994-10-12. Toimiala on liikunta- ja urheiluseurojen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-06-30 liikevaihto oli €369,042 ja liikevoitto €14,125.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 0973321-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
0973321-9
Toimiala
Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta
Kunta
Klaukkala
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1994-10-12
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1994-08-16
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: ISOSUO 1, 01800, Klaukkala

Tietoa yrityksestä Klaukkalan Tennishallit Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Klaukkalan Tennishallit Oy:n sijaintipaikkakunta on Klaukkala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1994-10-12. Toimiala on liikunta- ja urheiluseurojen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-06-30 liikevaihto oli €369,042 ja liikevoitto €14,125. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-06-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €369,042 sekä tilikauden tulokseksi €13,263. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +16.5%, liikevoittoprosentti +3.8% ja omavaraisuusaste +86.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-06-30

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys16.5%
Liikevoittoprosentti3.8%
Omavaraisuusaste86.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€34,746Edellinen: €45,274
Rahat ja pankkisaamiset-€9,043Edellinen: €7,966
Edellisten tilikausien voitto/tappio€113,785Edellinen: €102,092
Oma pääoma€129,571Edellinen: €116,308
Velat€20,378Edellinen: €55,374
Vaihtuvat vastaavat€59,646Edellinen: €76,742
Current liabilities€16,378Edellinen: €55,374
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€316,767
2024-06-30
€369,042
2025-06-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€14,625
2024-06-30
€14,125
2025-06-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€11,693
2024-06-30
€13,263
2025-06-30
Varat -kehitys2 kautta
€171,682
2024-06-30
€149,949
2025-06-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
86.4 %2024-06-30: 67.8 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
52/100 · Nousussa
1.57x2024-06-30: 0.96x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
60/100 · Laskussa
3.8 %2024-06-30: 4.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-06-302025-06-30
Omavaraisuusaste67.8 %86.4 %
Maksuvalmius0.96x1.57x
Liikevoitto-%4.6 %3.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus0973321-9
ALV-tunnusFI09733219
EU-tunnusFIFPRO.0973321-9
KuntaKlaukkala
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1994-08-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
1994-09-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
1994-09-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
1994-10-12Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2008-05-27Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväKlaukkalan Tennishallit Oy
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä81/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
91 verrokkia
Omavaraisuus89%
Parempi kuin 89 % verrokeista
Kannattavuus46%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Maksuvalmius88%
Parempi kuin 88 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu88%
Parempi kuin 88 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika205 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika219 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Samanaikainen elpyminen 3 talouden osa-alueella
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-10-1881/100 · v0.15
A2 → A2
A2
2026-10-05 02.5181/100 · v0.14
B1 → A2 · +15 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-06-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1566/100 · v0.14
B1 → B1 · +5 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1461/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
55/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 32 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
76/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
5.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

12 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-08-10

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-06-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Klaukkalan Tennishallit Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.