Yritysprofiili

KMR Motors Oy

KMR Motors Oy:n kotipaikka on Tuusula. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-02-01. Toimiala on muu moottoriajoneuvojen huolto ja korjaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €518,964 ja liikevoitto -€1,329.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3256145-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3256145-1
Toimiala
Muu moottoriajoneuvojen huolto ja korjaus
Kunta
Tuusula
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-02-01
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-12-20
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Sulankaari 8 A 9, 04320, Tuusula

Verkkosivu: https://www.kmrmotors.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä KMR Motors Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

KMR Motors Oy:n sijaintipaikkakunta on Tuusula. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-02-01. Toimiala on muu moottoriajoneuvojen huolto ja korjaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €518,964 ja liikevoitto -€1,329. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €518,964 sekä tilikauden tulokseksi -€1,971. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -10.0%, liikevoittoprosentti -0.3% ja omavaraisuusaste +41.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-10.0%
Liikevoittoprosentti-0.3%
Omavaraisuusaste41.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€5,620Edellinen: €3,399
Rahat ja pankkisaamiset€11,631Edellinen: €3,118
Edellisten tilikausien voitto/tappio€59,115Edellinen: €86,792
Oma pääoma€61,662Edellinen: €63,633
Velat€87,599Edellinen: €99,846
Vaihtuvat vastaavat€57,628Edellinen: €61,219
Current liabilities€87,599Edellinen: €99,846
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€576,685
2024-12-31
€518,964
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€16,367
2024-12-31
-€1,329
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€27,676
2024-12-31
-€1,971
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€163,479
2024-12-31
€149,261
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
52/100 · Nousussa
41.3 %2024-12-31: 38.9 %
MaksuvalmiusHeikko
7/100 · Nousussa
0.20x2024-12-31: 0.07x
Liikevoitto-%Heikko
49/100 · Nousussa
-0.3 %2024-12-31: -2.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste38.9 %41.3 %
Maksuvalmius0.07x0.20x
Liikevoitto-%-2.8 %-0.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3256145-1
ALV-tunnusFI32561451
EU-tunnusFIFPRO.3256145-1
KuntaTuusula
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-02-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2022-02-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2022-02-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-02-01Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2022-02-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaKMR Motors Oy
Luokitus ennallaanB3 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä49/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
708 verrokkia
Omavaraisuus45%
Heikompi kuin 55 % verrokeista
Kannattavuus27%
Heikompi kuin 73 % verrokeista
Maksuvalmius40%
Heikompi kuin 60 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu22%
Heikompi kuin 78 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiViivästynytPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika204 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika264 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Tappiota kahdella viimeisellä käytettävissä olevalla kaudella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B3
2026-10-1749/100 · v0.15
B3 → B3
B3
2026-09-16 13.2849/100 · v0.14
B2 → B3 · -5 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1454/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1454/100 · v0.13
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
64/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
47/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
16.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-11-20

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

KMR Motors Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.