Yritysprofiili

Knabo Clothing Oy

Knabo Clothing Oy:n kotipaikka on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-08-28. Toimiala on muualla luokittelematon muiden vaatteiden ja asusteiden valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-02-28 liikevaihto oli €43,813 ja liikevoitto €5,628.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3020526-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3020526-9
Toimiala
Muualla luokittelematon muiden vaatteiden ja asusteiden valmistus
Kunta
Vantaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2019-08-28
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2019-08-26
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Asterintie 24 A 5, 01350, Vantaa

Tietoa yrityksestä Knabo Clothing Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Knabo Clothing Oy:n sijaintipaikkakunta on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-08-28. Toimiala on muualla luokittelematon muiden vaatteiden ja asusteiden valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-02-28 liikevaihto oli €43,813 ja liikevoitto €5,628. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-02-28 ja osoittaa liikevaihdoksi €43,813 sekä tilikauden tulokseksi €4,154. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -9.2%, liikevoittoprosentti +12.8% ja omavaraisuusaste +84.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-02-28

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-9.2%
Liikevoittoprosentti12.8%
Omavaraisuusaste84.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €67
Inventory€16,142Edellinen: €13,930
Rahat ja pankkisaamiset€2,588Edellinen: €2,807
Advances received€65Edellinen: €226
Edellisten tilikausien voitto/tappio€13,690Edellinen: €3,265
Oma pääoma€17,844Edellinen: €14,880
Velat€3,188Edellinen: €4,163
Vaihtuvat vastaavat€21,031Edellinen: €19,044
Current liabilities€3,188Edellinen: €4,163
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€48,274
2025-02-28
€43,813
2026-02-28
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€14,542
2025-02-28
€5,628
2026-02-28
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€11,615
2025-02-28
€4,154
2026-02-28
Varat -kehitys2 kautta
€19,044
2025-02-28
€21,031
2026-02-28

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
85.1 %2025-02-28: 79.1 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
5.88x2025-02-28: 4.02x
Liikevoitto-%Hyvä
82/100 · Laskussa
12.8 %2025-02-28: 30.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-02-282026-02-28
Omavaraisuusaste79.1 %85.1 %
Maksuvalmius4.02x5.88x
Liikevoitto-%30.1 %12.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3020526-9
ALV-tunnusFI30205269
EU-tunnusFIFPRO.3020526-9
KuntaVantaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2019-08-28Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2019-08-28Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2019-09-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2019-09-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväKnabo Clothing Oy
Luokitus ennallaanA3 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä76/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
2828 verrokkia
Omavaraisuus72%
Parempi kuin 72 % verrokeista
Kannattavuus67%
Parempi kuin 67 % verrokeista
Maksuvalmius87%
Parempi kuin 87 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu35%
Heikompi kuin 65 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika94 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika97 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-10-1876/100 · v0.15
A3 → A3
A3
2026-10-04 22.5876/100 · v0.14
B2 → A3 · +20 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-02-28).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1556/100 · v0.14
B2 → B2 · +1 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1455/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
49/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 7 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
57/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
4.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

10 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-06-07

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-02-28

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-01-05.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Knabo Clothing Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.