Yritysprofiili

Koikkis Garage's Oy

Koikkis Garage's Oy:n kotipaikka on Suolahti. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-10-31. Toimiala on muu moottoriajoneuvojen huolto ja korjaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €16,759 ja liikevoitto €3,845.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3485886-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3485886-5
Toimiala
Muu moottoriajoneuvojen huolto ja korjaus
Kunta
Suolahti
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2024-10-31
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2024-10-28
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Nyyrikinkatu 2, 44200, Suolahti

Tietoa yrityksestä Koikkis Garage's Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Koikkis Garage's Oy:n sijaintipaikkakunta on Suolahti. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-10-31. Toimiala on muu moottoriajoneuvojen huolto ja korjaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €16,759 ja liikevoitto €3,845. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €16,759 sekä tilikauden tulokseksi €2,530. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +224.8%, liikevoittoprosentti +22.9% ja omavaraisuusaste +61.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys224.8%
Liikevoittoprosentti22.9%
Omavaraisuusaste61.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€8,570Edellinen: €3,199
Edellisten tilikausien voitto/tappio€2,725Edellinen: €0
Oma pääoma€5,255Edellinen: €2,725
Velat€3,315Edellinen: €1,274
Vaihtuvat vastaavat€8,570Edellinen: €3,999
Current liabilities€3,315Edellinen: €1,274
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€5,159
2024-12-31
€16,759
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€2,725
2024-12-31
€3,845
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€2,725
2024-12-31
€2,530
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€3,999
2024-12-31
€8,570
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
77/100 · Laskussa
61.3 %2024-12-31: 68.1 %
MaksuvalmiusHyvä
86/100 · Nousussa
2.59x2024-12-31: 2.51x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
22.9 %2024-12-31: 52.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste68.1 %61.3 %
Maksuvalmius2.51x2.59x
Liikevoitto-%52.8 %22.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3485886-5
ALV-tunnusFI34858865
EU-tunnusFIFPRO.3485886-5
KuntaSuolahti
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2024-10-28Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2024-10-28Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2024-10-31Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-10-31Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväKoikkis Garage's Oy
Luokitus ennallaanA3 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä77/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
72 verrokkia
Omavaraisuus63%
Parempi kuin 63 % verrokeista
Kannattavuus86%
Parempi kuin 86 % verrokeista
Maksuvalmius89%
Parempi kuin 89 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika106 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika89 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-10-1777/100 · v0.15
A3 → A3
A3
2026-10-02 15.3977/100 · v0.14
B3 → A3 · +31 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1546/100 · v0.14
B2 → B3 · -6 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1452/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
64/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusNuori
10/100

Yrityksellä on noin 1 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
40/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
2.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

4 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-16

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Koikkis Garage's Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.