Yritysprofiili

Konditoria SM-ER Oy

Konditoria SM-ER Oy:n kotipaikka on Kotka. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-01-03. Toimiala on leivän valmistus, tuoreiden leivonnaisten ja kakkujen valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €393,547 ja liikevoitto €44,916.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3333182-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3333182-6
Toimiala
Leivän valmistus, tuoreiden leivonnaisten ja kakkujen valmistus
Kunta
Kotka
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-01-03
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-12-22
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: vesivallinaukio 3, 48600, Kotka

Postiosoite: Vesivallinaukio 3, 48600, Kotka

Tietoa yrityksestä Konditoria SM-ER Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Konditoria SM-ER Oy:n sijaintipaikkakunta on Kotka. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-01-03. Toimiala on leivän valmistus, tuoreiden leivonnaisten ja kakkujen valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €393,547 ja liikevoitto €44,916. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €393,547 sekä tilikauden tulokseksi €30,772. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -20.5%, liikevoittoprosentti +11.4% ja omavaraisuusaste +5.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-20.5%
Liikevoittoprosentti11.4%
Omavaraisuusaste5.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€20,028Edellinen: €28,456
Rahat ja pankkisaamiset€2,806Edellinen: €5,131
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€66,332Edellinen: -€33,047
Oma pääoma€13,815Edellinen: -€16,957
Velat€221,780Edellinen: €287,778
Vaihtuvat vastaavat€46,290Edellinen: €50,657
Current liabilities€114,793Edellinen: €123,019
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€495,085
2024-12-31
€393,547
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€12,226
2024-12-31
€44,916
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€33,285
2024-12-31
€30,772
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€270,821
2024-12-31
€235,594
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
7/100 · Nousussa
5.9 %2024-12-31: -6.3 %
MaksuvalmiusHeikko
7/100 · Laskussa
0.20x2024-12-31: 0.27x
Liikevoitto-%Hyvä
79/100 · Nousussa
11.4 %2024-12-31: -2.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste-6.3 %5.9 %
Maksuvalmius0.27x0.20x
Liikevoitto-%-2.5 %11.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3333182-6
ALV-tunnusFI33331826
EU-tunnusFIFPRO.3333182-6
KuntaKotka
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-01-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2023-01-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-01-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-01-03Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-01-03Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaKonditoria SM-ER Oy
Luokitus ennallaanB3 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä44/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
3585 verrokkia
Omavaraisuus18%
Heikompi kuin 82 % verrokeista
Kannattavuus64%
Parempi kuin 64 % verrokeista
Maksuvalmius38%
Heikompi kuin 62 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu11%
Heikompi kuin 89 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika197 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika233 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B3
2026-10-1844/100 · v0.15
B3 → B3
B3
2026-09-27 19.3644/100 · v0.14
B3 → B3 · +1 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1543/100 · v0.14
B2 → B3 · -7 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1450/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
35/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
46/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

8 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-10-01

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Konditoria SM-ER Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.