Yritysprofiili

Koneurakointi J. Nokelainen Oy

Koneurakointi J. Nokelainen Oy:n kotipaikka on Kallislahti. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-09-14. Toimiala on metsänhoito. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €345,140 ja liikevoitto €14,353.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3234604-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3234604-9
Toimiala
Metsänhoito
Kunta
Kallislahti
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-09-14
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-09-09
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Saukkolantie 262, 58810, Kallislahti

Tietoa yrityksestä Koneurakointi J. Nokelainen Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Koneurakointi J. Nokelainen Oy:n sijaintipaikkakunta on Kallislahti. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-09-14. Toimiala on metsänhoito. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €345,140 ja liikevoitto €14,353. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €345,140 sekä tilikauden tulokseksi €7,390. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +24.8%, liikevoittoprosentti +4.2% ja omavaraisuusaste +16.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys24.8%
Liikevoittoprosentti4.2%
Omavaraisuusaste16.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€200Edellinen: €300
Rahat ja pankkisaamiset€15,108Edellinen: €5,727
Edellisten tilikausien voitto/tappio€17,794Edellinen: €9,347
Oma pääoma€25,185Edellinen: €17,794
Velat€124,560Edellinen: €79,231
Vaihtuvat vastaavat€43,078Edellinen: €5,727
Current liabilities€60,387Edellinen: €45,045
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€276,665
2024-12-31
€345,140
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€16,086
2024-12-31
€14,353
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€8,448
2024-12-31
€7,390
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€97,025
2024-12-31
€149,745
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
21/100 · Laskussa
16.8 %2024-12-31: 18.3 %
MaksuvalmiusHeikko
8/100 · Nousussa
0.25x2024-12-31: 0.13x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
60/100 · Laskussa
4.2 %2024-12-31: 5.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste18.3 %16.8 %
Maksuvalmius0.13x0.25x
Liikevoitto-%5.8 %4.2 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3234604-9
ALV-tunnusFI32346049
EU-tunnusFIFPRO.3234604-9
KuntaKallislahti
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-09-09Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-09-09Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2021-09-14Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-09-14Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaKoneurakointi J. Nokelainen Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä64/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
41 verrokkia
Omavaraisuus29%
Heikompi kuin 71 % verrokeista
Kannattavuus41%
Heikompi kuin 59 % verrokeista
Maksuvalmius44%
Heikompi kuin 56 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu83%
Parempi kuin 83 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika160 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika203 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Toimialan matalampi häiriöriski
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-10-1864/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-09-29 08.5564/100 · v0.14
B1 → B1 · -3 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1567/100 · v0.14
B1 → B1 · +7 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1460/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
100/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
46/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

5 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-09-03

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Koneurakointi J. Nokelainen Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.