Yritysprofiili

Konvertia Group Oy

Konvertia Group Oy:n kotipaikka on Siltakylä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1989-09-27. Toimiala on paperin, kartongin ja pahvin valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €16,260,165 ja liikevoitto €2,666,647.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 0819341-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
0819341-7
Toimiala
Paperin, kartongin ja pahvin valmistus
Kunta
Siltakylä
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1989-09-27
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1990-11-08
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: MALMINSUONTIE 6, 49220, Siltakylä

Postiosoite: MALMISUONTIE 6, 49220, Siltakylä

Verkkosivu: https://www.konvertiagroup.comLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Konvertia Group Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Konvertia Group Oy:n sijaintipaikkakunta on Siltakylä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1989-09-27. Toimiala on paperin, kartongin ja pahvin valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €16,260,165 ja liikevoitto €2,666,647. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €16,260,165 sekä tilikauden tulokseksi €135,366. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -7.5%, liikevoittoprosentti +16.4% ja omavaraisuusaste +34.7%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-7.5%
Liikevoittoprosentti16.4%
Omavaraisuusaste34.7%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€2,857,337Edellinen: €2,835,875
Provisions or reserves€6,031,704Edellinen: €6,086,786
Inventory€218,422Edellinen: €335,854
Edellisten tilikausien voitto/tappio€4,854,978Edellinen: €4,149,960
Oma pääoma€7,618,406Edellinen: €7,483,040
Velat€8,275,626Edellinen: €10,257,662
Vaihtuvat vastaavat€12,797,657Edellinen: €13,800,128
Current liabilities€7,689,319Edellinen: €9,224,432
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€17,571,109
2024-12-31
€16,260,165
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€3,177,502
2024-12-31
€2,666,647
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€705,018
2024-12-31
€135,366
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€23,827,489
2024-12-31
€21,925,736
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
78/100 · Nousussa
62.3 %2024-12-31: 57.0 %
MaksuvalmiusHeikko
1/100 · Laskussa
0.03x2024-12-31: 0.04x
Liikevoitto-%Hyvä
85/100 · Laskussa
13.9 %2024-12-31: 15.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste57.0 %62.3 %
Maksuvalmius0.04x0.03x
Liikevoitto-%15.6 %13.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus0819341-7
ALV-tunnusFI08193417
EU-tunnusFIFPRO.0819341-7
KuntaSiltakylä
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1989-09-27Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
1990-11-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
1992-12-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
1994-06-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
1995-03-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
1999-11-16Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväKonvertia Group Oy
Luokitus nousiB1 → A3 · uusi analyysi 2026-10-05
Mallin pistemäärä74/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika238 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika179 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-10-05 03.1074/100 · v0.14
B1 → A3 · +8 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1566/100 · v0.14
B1 → B1 · +6 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1460/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-05
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
44/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 37 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
86/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
5.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

26 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-08-26

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Konvertia Group Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.