Yritysprofiili

Kostin Hammas Oy

Kostin Hammas Oy:n kotipaikka on Jyväskylä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-01-26. Toimiala on hammaslääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €285,284 ja liikevoitto -€8,345.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3258065-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3258065-2
Toimiala
Hammaslääkäripalvelut
Kunta
Jyväskylä
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-01-26
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-01-02
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Holkkitie 19, 40530, Jyväskylä

Tietoa yrityksestä Kostin Hammas Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Kostin Hammas Oy:n sijaintipaikkakunta on Jyväskylä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-01-26. Toimiala on hammaslääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €285,284 ja liikevoitto -€8,345. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €285,284 sekä tilikauden tulokseksi -€9,045. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -13.2%, liikevoittoprosentti -2.9% ja omavaraisuusaste +75.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-13.2%
Liikevoittoprosentti-2.9%
Omavaraisuusaste75.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€0Edellinen: €626
Edellisten tilikausien voitto/tappio€22,570Edellinen: €15,445
Oma pääoma€13,525Edellinen: €24,383
Velat€4,308Edellinen: €5,004
Vaihtuvat vastaavat€16,833Edellinen: €17,387
Current liabilities€4,308Edellinen: €5,004
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€328,707
2024-12-31
€285,284
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€11,075
2024-12-31
-€8,345
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€8,938
2024-12-31
-€9,045
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€29,387
2024-12-31
€17,833
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
95/100 · Laskussa
75.8 %2024-12-31: 83.0 %
MaksuvalmiusHeikko
0/100 · Laskussa
0.00x2024-12-31: 0.13x
Liikevoitto-%Heikko
43/100 · Laskussa
-2.9 %2024-12-31: 3.4 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste83.0 %75.8 %
Maksuvalmius0.13x0.00x
Liikevoitto-%3.4 %-2.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3258065-2
EU-tunnusFIFPRO.3258065-2
KuntaJyväskylä
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-01-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2022-01-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-01-26Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-01-26Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväKostin Hammas Oy
Luokitus laskiB1 → B2 · uusi analyysi 2026-09-25
Mallin pistemäärä58/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinValtakunnallinen Tier 1 -vertailuKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
183 verrokkia
Omavaraisuus69%
Parempi kuin 69 % verrokeista
Kannattavuus22%
Heikompi kuin 78 % verrokeista
Maksuvalmius15%
Heikompi kuin 85 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu16%
Heikompi kuin 84 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika76 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika54 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Samanaikainen heikkeneminen 3 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B2
2026-09-25 05.5258/100 · v0.14
B1 → B2 · -5 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1563/100 · v0.14
B1 → B1 · +3 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1460/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-25
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
94/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
54/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
25.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

8 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-17

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Kostin Hammas Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.