Yritysprofiili

Koy Surakan Piha

Koy Surakan Piha:n kotipaikka on Joensuu. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-11-29. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €172,437 ja liikevoitto €67,220.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3408894-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3408894-4
Toimiala
Muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Kunta
Joensuu
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-11-29
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-11-28
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Hiiliruukinkatu 1a B 33, 80260, Joensuu

Henkilöt ja päätöksentekijät

Mutanen Markus JuhaniPuheenjohtaja
Mutanen Tuomo SakariVarsinainen jäsen
Mutanen Timo-PekkaVarsinainen jäsen

Tietoa yrityksestä Koy Surakan Piha

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Koy Surakan Piha:n sijaintipaikkakunta on Joensuu. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-11-29. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €172,437 ja liikevoitto €67,220. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €172,437 sekä tilikauden tulokseksi €40,000. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +42.3%, liikevoittoprosentti +39.0% ja omavaraisuusaste +10.7%.

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Yhtiön toimiala on muiden kiinteistöjen hallinta ja vuokraus. Muu laillinen liiketoiminta.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet0
PRH jäsennetty0
Profiilin lähdeRikastettu lähdehavainto
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys42.3%
Liikevoittoprosentti39.0%
Omavaraisuusaste10.7%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Henkilöstö1Edellinen: 0
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€121,171
2024-12-31
€172,437
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€16,923
2024-12-31
€67,220
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€250
2024-12-31
€40,000
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€388,613
2024-12-31
€373,702
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Rikastettu lähdehavainto.

OmavaraisuusasteHeikko
13/100 · Nousussa
10.7 %2024-12-31: 0.0 %
MaksuvalmiusHeikko
7/100 · Laskussa
0.21x2024-12-31: 0.24x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
39.0 %2024-12-31: 14.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste0.0 %10.7 %
Maksuvalmius0.24x0.21x
Liikevoitto-%14.0 %39.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3408894-4
ALV-tunnusFI34088944
EU-tunnusFIFPRO.3408894-4
KuntaJoensuu
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-11-28Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-11-28Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-11-28Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-11-29Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-12-14Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Mutanen Markus JuhaniPuheenjohtajaLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Mutanen Tuomo SakariVarsinainen jäsenLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Mutanen Timo-PekkaVarsinainen jäsenLähteitä: 4 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväKoy Surakan Piha
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä58/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
195 verrokkia
Omavaraisuus16%
Heikompi kuin 84 % verrokeista
Kannattavuus74%
Parempi kuin 74 % verrokeista
Maksuvalmius51%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu86%
Parempi kuin 86 % verrokeista
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
2 arviota
B2
2026-10-1858/100 · v0.15
B2 → B2 · +5 pistettä
  • Liikevaihto: Ei riittävästi historiaa → Paranee
  • Kannattavuus: Ei riittävästi historiaa → Paranee
  • Vakavaraisuus: Ei riittävästi historiaa → Paranee
B2
2026-10-1153/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
15/100

Yrityksellä on noin 2 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
42/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
11.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

4 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-18

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Koy Surakan Piha -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.