Yritysprofiili

Kuivat Sukat Oy

Kuivat Sukat Oy:n kotipaikka on Sotkamo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2015-12-03. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €11,369 ja liikevoitto €7,914.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2726258-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2726258-8
Toimiala
Liikkeenjohdon konsultointi
Kunta
Sotkamo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2015-12-03
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2015-11-22
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Rauhantie 10 C, 88600, Sotkamo

Puhelin: +35811998757662Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Seilonen Tuomas SamuliToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä Kuivat Sukat Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Kuivat Sukat Oy:n sijaintipaikkakunta on Sotkamo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2015-12-03. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €11,369 ja liikevoitto €7,914. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €11,369 sekä tilikauden tulokseksi €7,913. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +48.0%, liikevoittoprosentti +61.4% ja omavaraisuusaste +93.0%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet0
PRH jäsennetty0
Profiilin lähdeRikastettu lähdehavainto
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys48.0%
Liikevoittoprosentti61.4%
Omavaraisuusaste93.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Tulos ennen veroja€7,913Edellinen: -€3,843
Henkilöstö12Edellinen: Ei vertailuarvoa
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€12,658
2021-12-31
€0
2022-12-31
€5,162
2023-12-31
€7,684
2024-12-31
€11,369
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
€2,228
2021-12-31
-€23,114
2022-12-31
€1,435
2023-12-31
-€3,828
2024-12-31
€7,914
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
€2,007
2021-12-31
-€23,144
2022-12-31
€1,435
2023-12-31
-€3,843
2024-12-31
€7,913
2025-12-31
Varat -kehitys5 kautta
€43,658
2021-12-31
€19,487
2022-12-31
€21,430
2023-12-31
€16,917
2024-12-31
€26,571
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Rikastettu lähdehavainto.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
93.0 %2024-12-31: 99.3 %
MaksuvalmiusEi arvioitavissa
0/100 · Trenditieto puuttuu
Ei saatavilla2024-12-31: Ei saatavilla
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
61.4 %2024-12-31: -49.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste97.0 %98.5 %96.3 %99.3 %93.0 %
Maksuvalmius-----
Liikevoitto-%17.6 %-27.8 %-49.8 %61.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2726258-8
ALV-tunnusFI27262588
EU-tunnusFIFPRO.2726258-8
KuntaSotkamo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2015-11-22Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2015-11-22Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2015-12-03Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2015-12-03Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Seilonen Tuomas SamuliToimitusjohtajaLähteitä: 5 · Luottamus: 78%
Seilonen Tuomas SamuliVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Seilonen Juha PetteriVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväKuivat Sukat Oy
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä85/100
Luottamus arvioonKeskitaso
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee · 2 peräkkäistä kautta
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusEi riittävästi historiaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
75 verrokkia
Omavaraisuus75%
Parempi kuin 75 % verrokeista
Kannattavuus91%
Parempi kuin 91 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu93%
Parempi kuin 93 % verrokeista
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
2 arviota
A2
2026-10-1785/100 · v0.15
A2 → A2
A2
2026-10-1585/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
72/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 10 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
76/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

14 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-01-23

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Kuivat Sukat Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.