Yritysprofiili

Kukka&Juhla Decor Oy

Kukka&Juhla Decor Oy:n kotipaikka on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-10-22. Toimiala on kukkien ja koristekasvien vähittäiskauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-01-31 liikevaihto oli €21,353 ja liikevoitto €2,244.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3166148-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3166148-5
Toimiala
Kukkien ja koristekasvien vähittäiskauppa
Kunta
Vantaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2020-10-22
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-10-21
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Lipputie 14 B 23, 01700, Vantaa

Verkkosivu: https://www.kukkadecor.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Kukka&Juhla Decor Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Kukka&Juhla Decor Oy:n sijaintipaikkakunta on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-10-22. Toimiala on kukkien ja koristekasvien vähittäiskauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-01-31 liikevaihto oli €21,353 ja liikevoitto €2,244. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-01-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €21,353 sekä tilikauden tulokseksi €841. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +16.0%, liikevoittoprosentti +10.5% ja omavaraisuusaste -417.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-01-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys16.0%
Liikevoittoprosentti10.5%
Omavaraisuusaste-417.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€1,249Edellinen: €54
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€7,224Edellinen: -€8,642
Oma pääoma-€6,383Edellinen: -€7,224
Velat€7,910Edellinen: €9,186
Vaihtuvat vastaavat€1,527Edellinen: €1,962
Current liabilities€910Edellinen: €186
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€18,408
2025-01-31
€21,353
2026-01-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€1,985
2025-01-31
€2,244
2026-01-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€1,418
2025-01-31
€841
2026-01-31
Varat -kehitys2 kautta
€1,962
2025-01-31
€1,527
2026-01-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Laskussa
-417.9 %2025-01-31: -368.2 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
46/100 · Nousussa
1.37x2025-01-31: 0.29x
Liikevoitto-%Hyvä
76/100 · Laskussa
10.5 %2025-01-31: 10.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-01-312026-01-31
Omavaraisuusaste-368.2 %-417.9 %
Maksuvalmius0.29x1.37x
Liikevoitto-%10.8 %10.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3166148-5
ALV-tunnusFI31661485
EU-tunnusFIFPRO.3166148-5
KuntaVantaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2020-10-21Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2020-10-22Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2020-10-22Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2022-11-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväKukka&Juhla Decor Oy
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä51/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
47 verrokkia
Omavaraisuus2%
Heikompi kuin 98 % verrokeista
Kannattavuus79%
Parempi kuin 79 % verrokeista
Maksuvalmius81%
Parempi kuin 81 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu77%
Parempi kuin 77 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika75 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika75 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Korkea taseen velkavipu
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B2
2026-10-1851/100 · v0.15
B2 → B2 · -1 pistettä
B2
2026-10-02 13.3052/100 · v0.14
B2 → B2 · -4 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-01-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1556/100 · v0.14
B2 → B2 · +1 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1455/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
46/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
59/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

9 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-16

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-01-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Kukka&Juhla Decor Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.