Yritysprofiili

Kuljetus Janne Ceder Oy

Kuljetus Janne Ceder Oy:n kotipaikka on Summa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2012-10-29. Toimiala on tieliikenteen tavarankuljetus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €2,094,605 ja liikevoitto €16,039.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2505553-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2505553-4
Toimiala
Tieliikenteen tavarankuljetus
Kunta
Summa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2012-10-29
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2012-10-19
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Rasintie 28, 49480, Summa

Tietoa yrityksestä Kuljetus Janne Ceder Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Kuljetus Janne Ceder Oy:n sijaintipaikkakunta on Summa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2012-10-29. Toimiala on tieliikenteen tavarankuljetus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €2,094,605 ja liikevoitto €16,039. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €2,094,605 sekä tilikauden tulokseksi -€67,186. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +1.4%, liikevoittoprosentti +0.8% ja omavaraisuusaste -28.6%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet7
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys1.4%
Liikevoittoprosentti0.8%
Omavaraisuusaste-28.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €1,000
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€63,514Edellinen: -€58,201
Oma pääoma-€128,200Edellinen: -€61,014
Velat€576,341Edellinen: €549,901
Vaihtuvat vastaavat€448,140Edellinen: €488,887
Current liabilities€564,963Edellinen: €508,521
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€2,066,555
2024-12-31
€2,094,605
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€70,024
2024-12-31
€16,039
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€5,313
2024-12-31
-€67,186
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€488,887
2024-12-31
€448,140
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Laskussa
-28.6 %2024-12-31: -12.5 %
MaksuvalmiusVälttävä
26/100 · Laskussa
0.79x2024-12-31: 0.96x
Liikevoitto-%Välttävä
52/100 · Laskussa
0.8 %2024-12-31: 3.4 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste-12.5 %-28.6 %
Maksuvalmius0.96x0.79x
Liikevoitto-%3.4 %0.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2505553-4
ALV-tunnusFI25055534
EU-tunnusFIFPRO.2505553-4
KuntaSumma
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2012-10-17Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2012-10-19Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2012-10-29Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2012-10-29Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2013-01-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
C
Kohonnut riskiKuljetus Janne Ceder Oy
Luokitus ennallaanC · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä31/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
43 verrokkia
Omavaraisuus2%
Heikompi kuin 98 % verrokeista
Kannattavuus21%
Heikompi kuin 79 % verrokeista
Maksuvalmius79%
Parempi kuin 79 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu70%
Parempi kuin 70 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika245 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika241 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Pitkä rekisterihistoria
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
C
2026-10-1731/100 · v0.15
C → C
C
2026-09-19 07.4631/100 · v0.14
B1 → C · -29 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1460/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1460/100 · v0.13
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaC
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Luokituksessa on huomioitu vakava taloudellinen riskisignaali. Tarkista myös profiilin taloustiedot.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
32/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 13 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
78/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
19.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → C.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

16 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-08-29

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

7 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Kuljetus Janne Ceder Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.