Yritysprofiili

Kuljetus Jyri Seikkala Oy

Kuljetus Jyri Seikkala Oy:n kotipaikka on Kiiminki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-06-09. Toimiala on tieliikenteen tavarankuljetus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-06-30 liikevaihto oli €210,286 ja liikevoitto €14,307.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2837068-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2837068-7
Toimiala
Tieliikenteen tavarankuljetus
Kunta
Kiiminki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2017-06-09
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2017-05-31
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Huttukyläntie 1085, 90900, Kiiminki

Tietoa yrityksestä Kuljetus Jyri Seikkala Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Kuljetus Jyri Seikkala Oy:n sijaintipaikkakunta on Kiiminki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-06-09. Toimiala on tieliikenteen tavarankuljetus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-06-30 liikevaihto oli €210,286 ja liikevoitto €14,307. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-06-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €210,286 sekä tilikauden tulokseksi €9,966. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -3.5%, liikevoittoprosentti +6.8% ja omavaraisuusaste +61.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-06-30

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-3.5%
Liikevoittoprosentti6.8%
Omavaraisuusaste61.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€1,680Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€6,499Edellinen: €8,753
Edellisten tilikausien voitto/tappio€53,908Edellinen: €55,000
Oma pääoma€66,374Edellinen: €61,308
Velat€41,056Edellinen: €61,573
Vaihtuvat vastaavat€34,946Edellinen: €36,798
Current liabilities€35,736Edellinen: €42,390
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€217,927
2025-06-30
€210,286
2026-06-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€7,730
2025-06-30
€14,307
2026-06-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€3,808
2025-06-30
€9,966
2026-06-30
Varat -kehitys2 kautta
€122,881
2025-06-30
€107,429
2026-06-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
77/100 · Nousussa
61.8 %2025-06-30: 49.9 %
MaksuvalmiusHeikko
6/100 · Laskussa
0.18x2025-06-30: 0.21x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
67/100 · Nousussa
6.8 %2025-06-30: 3.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-06-302026-06-30
Omavaraisuusaste49.9 %61.8 %
Maksuvalmius0.21x0.18x
Liikevoitto-%3.5 %6.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2837068-7
ALV-tunnusFI28370687
EU-tunnusFIFPRO.2837068-7
KuntaKiiminki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2017-06-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2017-06-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2017-06-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2017-06-09Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2017-06-09Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaKuljetus Jyri Seikkala Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä66/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
189 verrokkia
Omavaraisuus67%
Parempi kuin 67 % verrokeista
Kannattavuus61%
Parempi kuin 61 % verrokeista
Maksuvalmius44%
Heikompi kuin 56 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu30%
Heikompi kuin 70 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika64 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika71 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-10-1866/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-09-30 07.0366/100 · v0.14
B2 → B1 · +12 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-06-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1554/100 · v0.14
B2 → B2
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1454/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
32/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 9 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
68/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
30.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

11 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-09-09

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-06-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Kuljetus Jyri Seikkala Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.