Yritysprofiili

Kuntoarviointi Star Pointers Oy

Kuntoarviointi Star Pointers Oy:n kotipaikka on Nummela. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2018-03-29. Toimiala on muu rakennustekninen palvelu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €111 ja liikevoitto -€1,802.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2901781-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2901781-8
Toimiala
Muu rakennustekninen palvelu
Kunta
Nummela
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2018-03-29
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2018-03-08
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Lemminkäisenkuja 4, 03100, Nummela

Verkkosivu: https://www.starpointers.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Kuntoarviointi Star Pointers Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Kuntoarviointi Star Pointers Oy:n sijaintipaikkakunta on Nummela. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2018-03-29. Toimiala on muu rakennustekninen palvelu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €111 ja liikevoitto -€1,802. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-03-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €111 sekä tilikauden tulokseksi -€1,802. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -51.9%, liikevoittoprosentti -1616.8% ja omavaraisuusaste +98.7%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-03-31

Tuodut kaudet6
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-51.9%
Liikevoittoprosentti-1616.8%
Omavaraisuusaste98.7%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€7,700Edellinen: €10,319
Edellisten tilikausien voitto/tappio€6,899Edellinen: €10,211
Oma pääoma€7,597Edellinen: €10,216
Velat€103Edellinen: €103
Vaihtuvat vastaavat€7,700Edellinen: €10,319
Current liabilities€103Edellinen: €103
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€231
2025-03-31
€111
2026-03-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€2,495
2025-03-31
-€1,802
2026-03-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€2,495
2025-03-31
-€1,802
2026-03-31
Varat -kehitys2 kautta
€10,319
2025-03-31
€7,700
2026-03-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
98.7 %2025-03-31: 99.0 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Laskussa
74.85x2025-03-31: 100.30x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-1616.8 %2025-03-31: -1077.9 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-03-312026-03-31
Omavaraisuusaste99.0 %98.7 %
Maksuvalmius100.30x74.85x
Liikevoitto-%-1077.9 %-1616.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2901781-8
EU-tunnusFIFPRO.2901781-8
KuntaNummela
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2018-03-29Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2018-03-29Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2018-04-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaKuntoarviointi Star Pointers Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-09-29
Mallin pistemäärä61/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
112 verrokkia
Omavaraisuus85%
Parempi kuin 85 % verrokeista
Kannattavuus2%
Heikompi kuin 98 % verrokeista
Maksuvalmius98%
Parempi kuin 98 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu14%
Heikompi kuin 86 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika18 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika47 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Tappiota kahdella viimeisellä käytettävissä olevalla kaudella
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-09-29 07.2161/100 · v0.14
B1 → B1 · -1 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-03-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1562/100 · v0.14
B2 → B1 · +4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1458/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-29
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
62/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 8 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
66/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

11 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-18

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

6 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-03-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-02-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Kuntoarviointi Star Pointers Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.