Yritysprofiili

Kymen Vuokrahallit Oy

Kymen Vuokrahallit Oy:n kotipaikka on Hamina. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2011-10-13. Toimiala on omien kiinteistöjen kauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €579,050 ja liikevoitto €238,842.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2432532-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2432532-8
Toimiala
Omien kiinteistöjen kauppa
Kunta
Hamina
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2011-10-13
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2011-09-30
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Ansaskuja 9 B, 49420, Hamina

Puhelin: +358407764691Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.kymenvuokrahallit.fiLähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Mänttäri Toni KristianToimitusjohtaja

Sähköposti: Sähköposti saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Puhelin: Puhelin saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Suorat yhteystiedot saatavilla kirjautuneilleOsa henkilötason yhteystiedoista näytetään vain rekisteröityneille käyttäjille. Tiedot perustuvat julkisiin lähteisiin, kuten yrityksen omiin verkkosivuihin.Kirjaudu nähdäksesi päätöksentekijöiden yhteystiedot

Tietoa yrityksestä Kymen Vuokrahallit Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Kymen Vuokrahallit Oy:n sijaintipaikkakunta on Hamina. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2011-10-13. Toimiala on omien kiinteistöjen kauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €579,050 ja liikevoitto €238,842. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €579,050 sekä tilikauden tulokseksi €131,689. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +34.5%, liikevoittoprosentti +41.3% ja omavaraisuusaste +24.1%.

Aputoiminimet

Lähdehavainnoista materialisoidut julkiset rinnakkaisnimet.

Kymen Toimitilat

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Yhtiön toimiala on kiinteistöjen rakentaminen, osto, myynti, omistus ja vuokraus. Arvopapereiden osto ja myynti. LVIS-työt, rakennustyöt ja koneurakointi.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet6
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys34.5%
Liikevoittoprosentti41.3%
Omavaraisuusaste24.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Advances received€8,853Edellinen: €9,599
Edellisten tilikausien voitto/tappio€348,189Edellinen: €298,682
Tulos ennen veroja€165,597Edellinen: €116,696
Oma pääoma€630,102Edellinen: €541,713
Velat€1,980,626Edellinen: €1,614,381
Vaihtuvat vastaavat€546,734Edellinen: €29,450
Current liabilities€742,493Edellinen: €692,371
Henkilöstö0Edellinen: 0
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€323,857
2021-12-31
€416,743
2022-12-31
€422,282
2023-12-31
€430,666
2024-12-31
€579,050
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
€106,841
2021-12-31
€133,623
2022-12-31
€211,787
2023-12-31
€171,860
2024-12-31
€238,842
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
€48,538
2021-12-31
€61,127
2022-12-31
€124,384
2023-12-31
€92,807
2024-12-31
€131,689
2025-12-31
Varat -kehitys5 kautta
€1,870,253
2021-12-31
€2,209,269
2022-12-31
€2,058,486
2023-12-31
€2,156,095
2024-12-31
€2,610,727
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteVälttävä
30/100 · Laskussa
24.1 %2024-12-31: 25.1 %
MaksuvalmiusVälttävä
25/100 · Nousussa
0.74x2024-12-31: 0.04x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
41.3 %2024-12-31: 39.9 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste18.8 %17.9 %23.7 %25.1 %24.1 %
Maksuvalmius---0.04x0.74x
Liikevoitto-%33.0 %32.1 %44.9 %39.9 %41.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2432532-8
ALV-tunnusFI24325328
EU-tunnusFIFPRO.2432532-8
KuntaHamina
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2011-10-01Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2011-10-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2011-10-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2011-10-13Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2011-10-24Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Suoria yhteystietoja saatavilla kirjautuneille käyttäjille.

Mänttäri Toni KristianToimitusjohtajaLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Mänttäri Toni KristianVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Kotiranta Maria MeritaTilintarkastajaLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Mänttäri Jouko AnteroVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Otto Kustaa JokiVaratilintarkastajaLähteitä: 1 · Luottamus: 76%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväKymen Vuokrahallit Oy
Luokitus ennallaanA3 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä71/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinValtakunnallinen Tier 1 -vertailuKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
162 verrokkia
Omavaraisuus33%
Heikompi kuin 67 % verrokeista
Kannattavuus94%
Parempi kuin 94 % verrokeista
Maksuvalmius62%
Parempi kuin 62 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu83%
Parempi kuin 83 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika209 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika190 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
3 arviota
A3
2026-10-1871/100 · v0.15
A3 → A3 · -1 pistettä
  • Maksuvalmius: Ei riittävästi historiaa → Paranee
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1572/100 · v0.14
A3 → A3
  • Liikevaihto: Paranee
  • Kannattavuus: Heikkenee
  • Vakavaraisuus: Vakaa
A3
2026-09-1472/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
53/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 15 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
87/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

20 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-08-05

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

6 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Kymen Vuokrahallit Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.