Yritysprofiili

KYN Invest Oy

KYN Invest Oy:n kotipaikka on Kotka. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2011-08-31. Toimiala on asuntojen vuokraus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €972 ja liikevoitto €12,839.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2420683-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2420683-9
Toimiala
Asuntojen vuokraus
Kunta
Kotka
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2011-08-31
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2011-07-29
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Pohjanrannantie 23, 48300, Kotka

Verkkosivu: https://www.osteopatiakotka.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä KYN Invest Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

KYN Invest Oy:n sijaintipaikkakunta on Kotka. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2011-08-31. Toimiala on asuntojen vuokraus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €972 ja liikevoitto €12,839. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €972 sekä tilikauden tulokseksi €7,178. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli ei saatavilla, liikevoittoprosentti +1320.3% ja omavaraisuusaste +49.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet7
PRH jäsennetty7
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevoittoprosentti1320.3%
Omavaraisuusaste49.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€50,872Edellinen: €49,957
Rahat ja pankkisaamiset€1,571Edellinen: €293
Advances received€1,150Edellinen: €1,150
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€6,786Edellinen: -€1,403
Oma pääoma€107,891Edellinen: €100,714
Velat€111,243Edellinen: €129,854
Vaihtuvat vastaavat€2,791Edellinen: €293
Current liabilities€33,077Edellinen: €32,544
Liikevaihto -kehitys6 kautta
€69,267
2019-12-31
€2,930
2020-12-31
€4,190
2021-12-31
€0
2022-12-31
€303
2024-12-31
€972
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys7 kautta
€118,318
2019-12-31
-€37,227
2020-12-31
-€31,425
2021-12-31
-€22,862
2022-12-31
-€15,417
2023-12-31
€8,005
2024-12-31
€12,839
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys7 kautta
€84,868
2019-12-31
-€53,328
2020-12-31
-€35,610
2021-12-31
-€27,595
2022-12-31
-€23,011
2023-12-31
-€5,383
2024-12-31
€7,178
2025-12-31
Varat -kehitys7 kautta
€383,909
2019-12-31
€385,379
2020-12-31
€309,832
2021-12-31
€270,026
2022-12-31
€245,243
2023-12-31
€230,567
2024-12-31
€219,135
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
62/100 · Nousussa
49.5 %2024-12-31: 43.9 %
MaksuvalmiusHeikko
2/100 · Nousussa
0.05x2024-12-31: 0.01x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
24.8 %2024-12-31: 16.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2019-12-312020-12-312021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste35.0 %22.7 %23.1 %21.9 %43.3 %43.9 %49.5 %
Maksuvalmius15.46x0.19x0.07x0.44x0.01x0.01x0.05x
Liikevoitto-%52.9 %-142.6 %-61.8 %-41.7 %-16.0 %24.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2420683-9
ALV-tunnusFI24206839
EU-tunnusFIFPRO.2420683-9
KuntaKotka
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2011-08-31Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2011-09-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2011-09-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2020-10-01Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväKYN Invest Oy
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä82/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
169 verrokkia
Omavaraisuus46%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Kannattavuus79%
Parempi kuin 79 % verrokeista
Maksuvalmius41%
Heikompi kuin 59 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu95%
Parempi kuin 95 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika119 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika164 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-10-1782/100 · v0.15
A2 → A2
A2
2026-09-15 13.3182/100 · v0.14
A3 → A2 · +10 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1472/100 · v0.14
A3 → A3
A3
2026-09-1472/100 · v0.13
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 15 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
79/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

21 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-29

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

7 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

KYN Invest Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.